خاطرات «سیدمرتضی نبوی» از پیروزی انقلاب تا سال ۷۸ مکتوب شد


2726 بازدید

خاطرات «سیدمرتضی نبوی» از پیروزی انقلاب تا سال ۷۸ مکتوب شد

جواد کامور بخشایش بیان داشت: جلد دوم کتاب «خاطرات تحلیلی سیدمرتضی نبوی» که به خاطرات و تحلیل زندگی این شخصیت در سال‌های پس از پیروزی اختصاص دارد، را تا پایان مرداد سال جاری به ناشر تحویل خواهم داد.

وی با اشاره به این مطلب که این کتاب خاطرات تحلیلی سیدمرتضی نبوی از پیروزی انقلاب اسلامی تا تیر ماه سال 1378 را در بر می‌گیرد، افزود: این اثر در واقع اغلب وقایعی را که مربوط به سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی است، را مورد تحلیل، نقد و بررسی قرار می‌دهد آن هم از زبان کسی که سیاست‌مدار و سیاست‌گذار بیش از 3 دهه از دوران انقلاب اسلامی است.

کامور بخشایش ادامه داد: آقای سیدمرتضی نبوی در مسندهای مختلف نظیر وکالت،  نماینده مجلس شورای اسلامی و در دوره‌ای هم وزیر پست، تلگراف و تلفن به خدمت به این مرز و بوم پرداخته است، و هم‌اکنون در مسند عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام فعال است و شاید بتوان عمده‌ترین شاخصه فعالیت‌های این فرد را، فعالیت در روزنامه رسالت تلقی کرد.

وی با بیان اینکه جلد دوم کتاب «خاطرات تحلیلی سیدمرتضی نبوی» از 6 فصل تشکیل شده است، عنوان کرد: یکی دیگر از شاخصه‌های این اثر تنظیم و تدوین آن بر اساس پرسش و پاسخ است به گونه‌ای که این پرسش و پاسخ‌ها حالت زنده‌تری به روند حوادث و وقایع مطرح شده در کتاب داده است.

این نویسنده گفت: جلد دوم کتاب «خاطرات تحلیلی سیدمرتضی نبوی» که در حدود 600 صفحه نوشته شده است،‌ را تا پایان مرداد سال جاری به انتشارات «سوره مهر» تحویل خواهم داد.

بر اساس این گزارش، جواد کامور بخشایش متولد 1353در استان آذربایجان شرقی و دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است که تاکنون نزدیک به 15 اثر با عناوینی نظیر «جای امن گلوله‌ها»، «شیخ شریف»، «خاطرات آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای»، زندگی داستانی شهید تندگویان با عنوان «یاس در قفس»، «خاطرات سیدمرتضی نقوی»، «آینه جویبار (فرهنگنامه شهدای شهرداری تهران)» و «خاطرات سیدکاظم اکرمی» را منتشر و روانه بازار نشر کرده است.


فارس