«دلدادگان آزادی» با «کارنامه بابا» در کتابفروشی‌ها


1023 بازدید

«دلدادگان آزادی» با «کارنامه بابا» در کتابفروشی‌ها

به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، حسن کریمدادی معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی درباره انتشار کتاب‌هایی که از ابتدای سال از سوی انتشارات شاهد به چاپ رسیده است، گفت: در راستای حرکت در مسیر شعار سال که با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مورد تأکید قرار گرفته است بنیاد شهید خراسان رضوی چاپ تعدادی کتاب را در دستور کار خود قرار داد.

کریمدادی عنوان کرد: کتاب «ولی الله» با موضوع زندگی شهید چراغچی به نویسندگی سید محمد صادق موسوی گرمارودی و کتابی با عنوان «دعا کردم برنگردی» به نویسندگی طیبه مزینانی در ارتباط با شهید سبیلیان که خاطرات همسر اوست، از جمله کتاب‌هایی هستند که از ابتدای سال از سوی انتشارات شاهد به چاپ رسیده است.

وی از چاپ جلد سوم کتاب «فرهنگنامه جاودانه‌های تاریخ» با موضوعیت زندگینامه و خاطرات 84 سردار شهید به نویسندگی سید سعید موسوی خبر داد و افزود: کتاب «رهبران راستین» با مضمون نبوت که مجموعه‌ای از نوشته‌های شهید هاشمی‌نژاد است نیز توسط انتشارات شاهد در سه ماهه نخست سال 93 به چاپ رسیده است.

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی عنوان کرد: دو کتاب شعر کودک با عناوین «کارنامه بابا» و «کتاب نقاشی بابا»که توسط منیژه هاشمی و علیرضا پورحسن سروده شده است از کتاب‌هایی هستند که مراحل تنظیم آن به پایان رسیده و در انتظار چاپ است.

کریمدادی افزود: کتاب دیگری با عنوان «احدنامه» که درباره زندگی شهید عبدالاحد پرویزی است و توسط پدر این شهید بزرگوار محمد پرویزی نوشته شده است نیز از جمله کتاب‌هایی است که به زودی از سوی انتشارات شاهد به چاپ می‌رسد.

وی افزود: مجموعه‌ای از مقالات همایش فرهنگ ایثار و شهادت در سیره رضوی و کتابی با عنوان «دلدادگان آزادی» درباره زندگینامه زندانیان سیاسی پیش از انقلاب و به نویسندگی جلیل امجدی ار دیگر کتاب‌هایی است که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به چاپ می‌رسد.


ایبنا