فروش 40700 جلد از کتاب «مهدی باکری به روایت همسر شهید»


986 بازدید

فروش 40700 جلد از کتاب «مهدی باکری به روایت همسر شهید»

به گزارش فارس(باشگاه توانا)، کتاب «مهدی باکری به روایت همسر شهید» به قلم «مریم برادران» نوشته شده است و به بیان بخشی از زندگی شهید مهدی باکری از زاویه دید همسرش می‌پردازد؛ این اثر برای نخستین بار در سال 1383 چاپ شد و تاکنون 40 هزار و 700 نسخه از این کتاب به فروش رسیده است.

این کتاب که ششمین جلد از مجموعه «نیمه پنهان ماه» انتشارت روایت فتح است، خاطرات همسر شهید باکری را در قالب داستان روایت می‌کند.

چاپ دهم کتاب «مهدی باکری به روایت همسر شهید» با شمارگان 5500 نسخه، در 56 صفحه، قطع پالتویی به ‌زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

«مهدی باکری به روایت همسر شهید»، تصویرگر دوری‌هاست، سختی‌ها، بی‌بهانه گریه کردن‌ها، تصویرگر لحظات کوتاه باهم بودن و روایتگر یک زندگی که پایانش، شهادت است. این کتاب از یک یقین می‌گوید؛ این‌که مرد، نمی‌ماند: «صفیه می‌دانست مهدی برایش نمی‌ماند. این را از همان روز اول که او را دید و حرف زدند، فهمید و در زندگی باور کرد؛ همان چهار سال. اما چرا باز وقتی خبرش را شنید جا خورد؟ خودش هم نمی‌داند».

به گزارش قارس، مهدی باکری 30 فروردین ماه سال 1333 متولد شد؛ در آبان ماه سال 1359 با صفیه مدرس ازدواج کرد و در 25 اسفند سال 1363 به شهادت رسید.

در مقدمه کتاب می‌خوانیم: «در کتاب قطور تاریخ، فصل جدیدی به نام انقلاب اسلامی و به نام انسان نوشته شده است. این فصل از جنس بهار است ولی به رنگ سرخ نوشته شده است و خزانی به دنبال ندارد. این فصل، داستان تجدید عهد انسان در روزهای پایانی تاریخ است و برای همین با خون و اشک نوشته شده است؛ خونی که یک روز در این سرزمین بر خاک ریخته شد و اشکی که روزی در وداع، گوشه چادری پنهان شد و روزی دیگر بر سر مزاری به خاک فرو شد؛ امروز باز هم جاری می‌شود تا یک بار دیگر، گرد و غبار ناگزیر زمان را از چهره سرداران روزهای انتظار بشوید. در کتاب قطور تاریخ، فصل جدیدی نوشته شده است که سخت عاشقانه است».


فارس