هنرآفرینی هنرمند فلسطینی بر باقیمانده ادوات جنگی اسرائیلی‌ها در غزه


952 بازدید

هنرآفرینی هنرمند فلسطینی بر باقیمانده ادوات جنگی اسرائیلی‌ها در غزه

به گزارش خبرگزاری فارس، «محمد الذمار» یک هنرمند جوان فلسطینی است که در یکی از کمپ‌های پرجمعیت غزه زندگی می‌کند و طی سال‌ها در زمینه هنرهای تجسمی فعالیت کرده است.

الذمار اخیرا تعداد زیادی از ادوات جنگی اسرائیلی‌ها که در غزه باقی مانده از پوکه فشنگ گرفته تا باقیمانده راکت و موشک را جمع‌آوری کرده و بر آنها هنر‌آفرینی می‌کند. 

«الذمار» در مصاحبه با یک روزنامه فلسطینی گفت: هدف او از این کار این است تا با استفاده از ابزارآلات جنگی که باعث قتل و زخمی‌ شدن تعداد زیادی فلسطینی شده، بتواند پیام زندگی و صلح را به مخاطبان خود انتقال دهد.

وی افزود: در فلسطین بالاخص در نوار غزه، هنر تعریف متفاوتی دارد، از آنجاییکه هنر آیینه زندگی مردم است، ممکن است هنر من هم بتواند زندگی پر از درد و رنج و اسارت ما را به تصویر بکشد.

این هنرمند فلسطینی در ادامه گفت: می‌خواهم که زندگی را در خارج از محدوده مرگ و ویرانی ترسیم کنم.می‌خواهم به جهانیان بگویم که ما ملتی هستیم که زندگی را ارج می‌نهیم و برای زیبایی ارزش قایلیم، به هرحال، ما تاکنون دو بار از سرزمین خود بیرون رانده شده‌ایم، یکی در سال 1948 میلادی و دیگری در سال 1967.


فارس