«تسخیر لانه جاسوسی» در مراحل پایانی است


939 بازدید

«تسخیر لانه جاسوسی» در مراحل پایانی است

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام سعید فخرزاده مدیر دفتر تاریخ شفاهی این مرکز با اشاره به آماده انتشار بودن کتاب تاریخ شفاهی «تسخیر لانه جاسوسی» گفت: این کتاب مروری است بر حوادث و وقایع رخ داده در ماجرای تسخیر سفارت سابق ایالات متحده آمریکا که عیله ایران به جاسوسی و توطئه می پرداخت.
 
وی ادامه داد: این کتاب روایت شفاهی است از زبان همه کسانی که با این واقعه در ارتباط بوده‌اند، مانند دانشجویان خط امام (ره)، نیروهای حکومتی و سخنان و خاطرات گروگان‌های آمریکایی. این اثر در حال تدوین و تنظیم نهایی است و ان‌شاءالله تا زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران آن را منتشر می‌کنیم.
 
مدیر دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری با اشاره به این که برای نگارش این کتاب 200 ساعت مصاحبه با 80 نفر از شاهدان عینی واقعه تسخیر لانه جاسوسی انجام شده، عنوان کرد: از منابع شفاهی که در سطح رسانه های داخلی و خارجی در این رابطه منتشر شده است در تالیف این کتاب استفاده کرده‌ایم و با کنار هم قرار دادن اطلاعات روایت‌هایی شفاهی از 13 آبان 1358 به دست آورده‌ایم.
 فخرزاده افزود: حسن بهشتی‌پور، مدیر سابق شبکه تلویزیونی العالم نگارش این اثر را بر عهده دارد و «تسخیر لانه جاسوسی» روایت کاملاً مستندی است و با ذکر منابع منتشر می‌شود.
 وی همچنین این اثر را منبع جامعی برای پژوهش عنوان و اضافه کرد: این اثر تحلیل ارایه نمی‌کند و به جای آن، تعلیل ارایه شده و علل اتفاقات را بیان کرده‌ایم.


ایبنا