لرستان در عملیات حاج عمران بیش از 300 شهید را تقدیم انقلاب کرد


2043 بازدید

لرستان در عملیات حاج عمران بیش از 300 شهید را تقدیم انقلاب کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، ناصر فرید شامگاه سه‌شنبه در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت همایش عملیات حاج عمران و بیت‌المقدس در لرستان اظهار داشت:  فضای فرهنگی این استان خیلی تکراری شده است، حرف‌ها و شیوه‌ها همان حرف و شیوه‌های قدیمی هست و هیچ جذابیتی در تکرار آن نیست.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در مراسمی که به عنوان بزرگداشت عملیات حاج عمران و بیت‌المقدس در آینده‌ای نزدیک در لرستان برگزار می‌شود، حق مطلب را ادا کنیم و رشادت‌های دلیرمردان لرستانی را در عملیات حاج عمران به نمایش بگذاریم، چراکه این عملیات بسیار مهم است و بیش از 300 شهید لرستان در این عملیات تقدیم انقلاب شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان ابراز داشت: مقام معظم رهبری به حق بعد از این عملیات فرمودند که نبرد مردان لرستان بیش از آنچه شنیدنی باشد، دیدنی است.

در ادامه این جلسه فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد گفت: بحث عملیات حاج عمران یک بحث ملی است، اگر مقاومت رزمندگان لرستان نبود، قطعا شهر پیرانشهر و آذربایجان غربی به تصرف دشمن در می‌آمد.

ماشاءالله بازگیر با اشاره به اینکه جنگ ما جنگ اخلاص بود، عنوان کرد: دشمن با همه توان خود برای مقابله با ما آمده بود و این اخلاص بچه‌ها باعث مقاومت و پیروزی کشور شد.

بازگیر بیان داشت: ما با 14 اتوبوس به عملیات حاج عمران رفته‌ بودیم و در برگشت تنها 10 اتوبوس از رزمندگان ما برگشتند و 300 تن از بچه‌ها شهید شده بودند و حتی هفت تا دو برادر با ما بودند که در برگشت هر هفت تا یکی از برادران خود را از دست داده بودند.

در ادامه اکبرزیودار معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرموده است، 50 سال عبادت کردید، خدا قبول کند، یک بار هم وصایای شهدا را بخوانید و تفکر کنید، بیان داشت: وقتی اسناد و وصایای شهدا را بررسی می‌کنیم، به سوژه‌هایی برمی‌خوریم که بسیار جای کار دارد و امروز بر روی آن کار نشده است که می‌توان با ساخت مستندهایی از این سوژه‌ها به جامعه بالاخص نسل جوان نشان داد که لرستان همیشه در صحنه بوده است.

به گزارش فارس؛ به مناسبت سی و دومین سالروز فتح خرمشهر و همچنین بیست و هشتمین سالروز عملیات غرورآفرین حاج عمران ستاد بزرگداشتی بدین مناسبت در سالن جلسات صدا و سیمای استان لرستان برگزار شد.

این جلسه با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی و یگان‌های نظامی استان برگزار شد.

گفتنی است، در پایان این جلسه مقرر شد، مراسم بزرگداشت عملیات حاج‌عمران و بیت‌المقدس در تاریخ سوم خرداد سال جاری در حسینیه عاشقان ثارالله با مشارکت بنیاد حفظ آثار، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سپاه استان و ناحیه خرم‌آباد، لشکر 84 پیاده، قرارگاه فرهنگی صاحب‌الأمر (عج)، صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری مرکزی خرم‌آباد برگزار می‌شود.


فارس