تازه‌ترین آثار انتشارات روایت فتح رونمایی شد


916 بازدید

تازه‌ترین آثار انتشارات روایت فتح رونمایی شد

تازه‌ترین آثار منتشرشده انتشارات روایت فتح در سرای اهل قلم نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور حسن علایی مدیر انتشارات روایت فتح، حسنعلی نوروزیان و سیدنعمت‌الله آرامی از آزادگان ایران اسلامی رونمایی شد.

* آرامی: برپایی جلسات نهضت سوادآموزی در اردوگاه اسرا

در این مراسم، سیدنعمت‌الله آرامی آزاده هشت سال دفاع مقدس بیان داشت: دوستانی که اهل مطالعه کتاب هستند و خاطرات آزادگان را به وفور مشاهده می‌کنند، از این موضوع گله‌مند هستند که خاطرات آزادگان تناقض دارد.

وی اضافه کرد: تناقض‌گویی در خاطرات آزادگان به این دلیل است که عراقی‌ها به عمد یا غیرعمد یک نوع اداره را در اردوگاه‌های اسرا رعایت می‌کردند، یعنی تسهیلاتی که به آزادگان می‌دادند، یا دارای نقص و یا قوت‌های مختلفی بود، به طور مثال اگر در اردوگاهی به اسرا غذای خوب می‌دادند قطعاً از لحاظ پوشاک و یا امنیت و یا خیلی از موارد دیگر دچار نقص بودند و بالعکس برخی از اردوگاه‌ها از لحاظ پوشاک خوب بود ولی از لحاظ پوششی و رفاهی دچار مشکل بودند.

آرامی بیان کرد: دوره تاریخ اسلام در جلسات اسرا توسط برخی از کسانی که به خوبی با این موضوع آشنا بودند تدریس می‌شد آن هم در فضایی که نه کاغذ و نه قلم برای کتابت بود و اسرا برای نگارش خاطرات خود از کاغذ سیگار آن هم به صورت مخفی استفاده می‌کردند.

وی عنوان کرد: به جرأت می‌توانم بگویم که در اردوگاه‌های رژیم بعثی عراق، نهضت سوادآموزی توسط خود اسرا برگزار می‌شد؛ یعنی تخته سیاه این جلسات سیمان کف اردوگاه و قلم ما نیز گچ و ذغالی بود که در آنجا وجود داشت.

*علایی: لزوم توجه نویسندگان به خاطرات آزادگان

در ادامه این مراسم، حسن علایی مدیرعامل مؤسسه انتشاراتی روایت فتح بیان داشت: آقای سیدنعمت‌الله آرامی یکی از سوژه‌های بسیار خوبی است که نویسندگان می‌توانند از خاطرات وی چندین کتاب منتشر کنند.

وی اضافه کرد: نویسندگان باید به ثبت خاطرات اسرا و آزادگان هشت سال مقدس نیز توجه داشته و آنها را به صورت مکتوب مننشر کنند.

*رونمایی از تازه‌ترین آثار مؤسسه انتشاراتی روایت فتح

در پایان این مراسم از کتاب «حسنعلی نوروزیان» از سری مجموعه‌های جانبازان به قلم محمدصادق کریمی، کتاب «غلامرضا رضایی» از سری مجمو.عه کتاب‌های یادگاران، کتاب «شهیدان آقاجانلو» از سری مجموعه کتاب‌های مادران و سه مجموعه شعر مقاومت با عنوان «با واژه در سنگر» به کوشش جواد محقق، «خندیدن به لبان زخم» شعرهای احمد مطر ترجمه رضایی‌نیا و کتاب «درخت آتش» شعر نزار قبانی و از کتاب «20 کهن الگوی پیرنگ»، «فنون نگارش طنز در ادبیات نمایشی»، «تاریخ تطبیقی رسانه» و «چگونه فیلم کوتاه بسازیم» به عمل آمد.


فارس