تاریخ و فرهنگ ایران در همایش جاده ابریشم در سئول معرفی شد


4183 بازدید

در همایش جهانی راه ابریشم که به همت موسسه آسیا- اقیانوسیه دانشگاه هان یانگ در شهر سئول برگزار شد، سخنرانانی از ایران، آمریکا، انگلیس، ایتالیا، چین، ژاپن، ترکیه، ازبکستان و... حضور داشتند.

داریوش اکبرزاده در سخنرانی خود به تشریح اهمیت مسیرهایی که شاهزادگان ساسانی پناهنده شده به چین در حمله به اعراب انتخاب کرده بودند، پرداخت. وی با تاکید بر اهمیت مسیر راه ابریشم، کاروانسراها و فاصله های نزدیک آنها برای تجارت را بخشی از امکانات زنجیره ای این راه دانست.

این عضو هیات علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در سخنرانی دوم خود در دانشگاه کیم یونگ در شهر دایگو به معرفی تاریخ و فرهنگ ایران پرداخت که این سخنرانی به دعوت مرکز مطالعات راه ابریشم و آسیای میانه صورت گرفت.

یازدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم نیز سپتامبر 2016 (شهریور 1395) با حضور نمایندگان 200 شهر از 67 کشور جهان و به میزبانی شهر تاریخی و فرهنگی قزوین برگزار شد.

جاده ابریشم یا راه ابریشم شبکه راه های به هم پیوسته ای با هدف بازرگانی و اقتصادی در آسیا بود که شرق، غرب و جنوب آسیا را به هم و همچنین به شمال آفریقا و شرق اروپا پیوند می داد. این مسیر تا سده پانزدهم میلادی به مدت 1700 سال بزرگترین شبکه بازرگانی در دنیا محسوب می شد.


ایرنا