بررسی جنگ احتمالی آمریکا با ایران در کتاب «عقاب علیه شیر»


1590 بازدید

بررسی جنگ احتمالی آمریکا با ایران در کتاب «عقاب علیه شیر»

توکلی درباره این کتاب گفت:  حدود شش سال پیش که بحث تهدیدات و حمله آمریکا به ایران در دوران بوش پسر شدت گرفته بود، احساس کردم جامعه نیاز به یک هوشیاری و آموزش استراتژیک دارد تا بتواند بر تهدیدهای پیش رو فایق آید. بنابراین، تصمیم به نوشتن این کتاب را گرفتم. با توجه به این‌که کتاب با دید آینده‌نگرانه به نگارش درآمده، خوانش آن در زمان حال هم برای خوانندگان دارای موضوعیت است. 

وی ادامه داد: در این کتاب به سابقه غرب در حمله به کشورهای جهان اسلام، و حضور آمریکا در ایران نیز پرداخته و راهکارهای مقابله نظامی با حمله آمریکا نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

توکلی افزود: در این کتاب توضیح داده شده است که در صورت وقوع احتمالی این تهاجم شرایط کشور در چه وضعیتی قرار خواهد گرفت تا مثل دوران اولیه دفاع مقدس دچار بحران و مشکلات ناشی از مسوولیت و همچنین گسترش تجاوز دشمن، نشویم.

نویسنده کتاب «عقاب علیه شیر» با بیان این‌که اگر چه امروز سیاست‌های کلان خارجی کشور به سمت مذاکره و گفت‌وگو پیش رفته است، عنوان کرد: با توجه به روند سیاست خارجی بر مذاکره و گفت‌وگو، مساله حمله احتمالی آمریکا به کشورمان از فکر و ذهن مسوولان آمریکایی خارج نشده است. تجربه تاریخی ثابت کرده هرگاه دولت‌هایی آمادگی حداکثری خود را برای دفاع کنار گذاشته‌اند، در آن شرایط آسان‌تر و سریع‌تر مورد تهاجم دشمن قرار گرفته‌اند.


ایبنا