جی.فور.اس قراردادش رابا اسراییل لغومیکند


1125 بازدید

جی.فور.اس قراردادش رابا اسراییل لغومیکند

شرکت جی.فور.اس(G4S) تولیدکننده سیستمهای امنیتی اسارتگاههای رژیم صهیونیستی تحت فشار فعالان کمپین تحریم جهانی اسراییل (BDS)به قرارداد خود به رژیم صهیونیستی پایان می دهد.

بگزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) بنقل از روزنامه فایننشال تایمز شرکت شرکت امنیتی انگلیسی-دانمارکی جی.فور.اس تایید کرد که به دنبال تظاهرات فعالان طرفدار فلسطین درنشست سالانه این شرکت که منجر به مختل شدن این نشست شد، این شرکت تصمیم گرفته است بطور کامل به قرارداد خود با رژیم صهیونیستی در سه سال آینده خاتمه بدهد.

"آشیلی آلمانزا"مدیر اجرایی این شرکت امنیتی در پاسخ به سوال معترضین خشمگین مبنی بر اینکه آیا جی فور اس از سرزمینهای اشغالی خارج می شود یا نه گفت:ما میخواهیم قراردادها را لغو کنیم نمیخواهیم آنها را تمدید کنیم. این قراردادها شامل تامین امنیت وارائه تجهیزات به مراکز ایست و بازرسی،اسارتگاه عوفر و ایستگاههای پلیس درکرانه باختری است که همه آنها سال آینده لغو میشوند.

شرکت جی. فور.اس شرکتی انگلیسی-دانمارکی است که روابط مستحکمی با اشغالگران اسرائیلی دارد. این شرکت که مقر آن در لندن است، خدمات امنیتی متعددی به این رژیم ارائه می کند و در احداث دیوار حائل نیز نقش دارد. این شرکت در زمینه تولید سیستم های امنیتی و تامین امنیت اسارتگاههاو دادگاههای اسرائیلی از جمله دیوارهای امنیتی اسارتگاه عوفر که در آن 1500 فلسطینی به اتهامات واهی اسیر هستند وهمچنین در اختیار گذاشتن انواع تجهیزات و امکانات پیشرفته سرکوب فلسطینیان دست دارد.

صهیونیست ها از محصولات این شرکت بطور گسترده درمراکز ایست و بازرسی در مناطق مختلف از کرانه باختری استفاده میکنند. تاکنون شماری زیادی از سازمان حقوق بشر عربی و اروپایی خواستار تحریم شرکت امنیتی صهیونیستی «G4S» شدند و از کشورهای عربی و اروپایی خواستند همکاری با این شرکت را متوقف کنند.

گفته می شود این شرکت بزرگ ترین ارتش خصوصی در جهان است. بیش از ششصد و پنجاه هزار نیرو در کشورهای جهان دارد و شریک اساسی اسرائیل در اراضی فلسطینی است. این شرکت همچنین در شکنجه کودکان فلسطینیان در اسارتگاه جلما ودیگر اسارتگاهای اسرائیل نقش دارد. این شرکت همچنین مسئول حراست شمار زیادی از شهرک های اسرائیلی در قدس است و تجهیزات بازرسی را در اختیار نظامیان این رژیم درپستهای ایست بازرسی قرار می دهد.


قدسنا