تخفیف‌های 90 درصدی در نمایشگاه هنگ‌کنگ، بهشت کتاب‌های ممنوعه


1837 بازدید

تخفیف‌های 90 درصدی در نمایشگاه هنگ‌کنگ، بهشت کتاب‌های ممنوعه

«کرم کتاب‌ها» قبل از باز شدن درب نمایشگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ با ایستادن در صف نشان دادند که علاقه خود به کتاب از دست نداده‌اند.

از کتاب‌های مصور و کارتونی گرفته تا طنزهای سیاسی می‌توان هم شهروندان داخلی و هم توریست‌های علاقه‌مند را مشاهده کرد که برای یافتن عناوین جدید و خرید آن‌ها از 10 صبح تا 10 شب دررفت و آمد هستند.

کتاب‌ها و فرهنگ هنگ‌کنگی‌ها به‌عنوان منطقه نیمه‌مستقل از چین باعث رشد تفکر انتخابات دموکراتیک شده است و این چیزی است که مقامات کمونیست از آن بیم دارند اما پوستر کتاب «عشق هنگ‌کنگ، نه حزب کمونیست» توسط ناشر محلی بنام Subculture Ltd به‌هرحال در این نمایشگاه خودنمایی می‌کند. البته سی.وای.لئونگ مدیر اجرایی این انتشارات می‌گوید هدف ما مقابله با سیستم کمونیستی نیست و جالب این است که کمتر کسی درباره مسائل سیاسی در نمایشگاه صحبت می‌کند.

جذب خوانندگان از سرزمین اصلی چین/ Mainland به نمایشگاه به دنبال کتاب‌های ممنوعه، دلیل دیگری از پررفت‌وآمد شدن نمایشگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ است.

فروشگاه گرینفیلد بوک تعدادی کتاب سیاسی می‌فروشد که با موضوع رسوایی‌های اخیر مالی بین مقامات چینی و شرح تاریخ کشور چین ، بدون سانسور مربوط به دوره مائو تسه تونگ است.
ایریس ژونگ 35 ساله از اینکه از سرزمین اصلی به هنگ‌کنگ برای کار وزندگی آمده خوشحال است و می‌گوید اینجا صداهای مختلف تحمل می‌شود و می‌توانید کتاب‌های ممنوعه را به‌راحتی پیدا کنید. وی می‌گوید من حق‌دارم درباره تاریخ نظر خود را بگویم و ایدئولوژی خودم را انتخاب کنم.

در کنار این نوع کتاب‌ها می‌توان انواع رمان‌ها، کتاب‌های مصور، آثار کلاسیک غرب را به‌وفور یافت که با تخفیف‌های تا 90 درصد مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است.

در عصر دیجیتال هنوز می‌توان کرم کتاب‌هایی را در نمایشگاه یافت که ساک خود را مملو از کتاب کرده و با خود به خانه می‌برند.

این نمایشگاه تا سه‌شنبه با حضور 570 ناشر از 30 کشور جهان پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.


ایبنا