رژیم صهیونیستی فعالیت خود را در آسیای مرکزی تقویت می‌کند


2037 بازدید

رژیم صهیونیستی فعالیت خود را در آسیای مرکزی تقویت می‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنابر اعلام منابع دولتی دوشنبه، «کارملا شامر» به سمت سفیر جدید رژیم صهیونیستی در تاجیکستان منصوب شده‌ است.

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه تاجیکستان در این مورد آورده است، این دیپلمات اسرائیلی که در ازبکستان مستقر است از دوشنبه هفته آینده (28 و 29 آوریل) در این کشور فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گفته این منبع، تسلیم استوارنامه به مقامات دولت تاجیکستان و انجام مذاکرات با برخی از مقامات سیاسی و اقتصادی این کشور از محورهای اصلی این بازدید 2 روزه سفیر جدید خواهد بود.

بنابراین گزارش، ضمن دیدارهای برنامه‌ریزی‌ شده برای این دیپلمات اسرائیلی مسائل روابط دوجانبه و همکاری در بخش‌های مختلف و به خصوص در زمینه اجرای طرح‌های اقتصادی در دستور کار مذاکرات خواهد بود.

شامر در این سمت جانشین «هیلل نیومان» سفیر پیشین اسرائیل شده که مدت 3 سال گذشته به عنوان سفیر در این کشور ایفای وظیفه کرده‌ است.

چندی پیش رژیم صهیونیستی بعد از باکو پایتخت آذربایجان، دومین سفارت خود را در نزدیکی مرزهای ایران در عشق‏ آباد افتتاح کرد.

در همین حال، کارشناسان از قصد رژیم صهیونیستی برای نفوذ در کشورهای مسلمان‌نشین از طریق بازگرداندن یهودیان به آسیای مرکزی، به منظور تامین منافع مورد نظر مقامات تل‌آویو خبر می‌دهند.

احتمالا رژیم صهیونیستی برای اجرایی کردن این هدف از یهودیانی که پس از فروپاشی اتحاد شوروی سابق به فلسطین اشغالی انتقال یافتند، استفاده خواهد کرد.


فارس