مطالبه رهبر معظم انقلاب درخصوص تیزر تلویزیونی کتاب محقق شد


1423 بازدید

مطالبه رهبر معظم انقلاب درخصوص تیزر تلویزیونی کتاب محقق شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، میثم نیلی، مدیر عامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی با اشاره به پیگیری‌های این مجمع در جهت تحقق مطالبات مقام معظم رهبری درخصوص ترویج فرهنگ کتاب خوانی با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها، از آغاز پخش تیزرهای تبلیغاتی کتاب در سیمای جمهوری اسلامی ایران تا پایان آبان ماه خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر افزود: با پیگیری‌های که طی چند ماه گذشته صورت گرفته و دستور مستقیم رئیس سازمان صدا و سیما، تیزرهای تبلیغاتی کتاب در نوبت پخش از شبکه‌های سراسری قرار گرفته‌اند. تولید و پخش این تیزرها با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر این حوزه، از مهم‌ترین برنامه‌های مجمع ناشران انقلاب اسلامی است. 

مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی در ادامه توضیح داد: هم‌اکنون کمیته ‌ ویژه شش نفره‌ای در صدا و سیما با عنوان کمیته کتاب تشکیل شده که انتخاب آثار و تصمیم گیری درباره شرایط پخش این آگهی‌های تبلیغاتی برعهده دارد. مجمع به عنوان یکی از ارکان کمیته، قرار است در زمینه کارشناسی آثار نیز همکاری کند.

به گفته نیلی هم اکنون تیزرهای تبلیغاتی چهار اثر از ناشران مختلف ساخته و قرار است تا پایان آبان ماه روی آنتن رود.

مقام معظم رهبری در سال 1390 در دیدار با مسئولان کتابخانه‌ها و کتابداران بر اهمیت تبلیغات کتاب از رسانه‌های گروهی تاکید و اظهار داشتند: «کتابخوانى باید در جامعه ترویج شود؛ و این کار بر عهده‌ى همه‌ى دستگاه‌هائى است که در این زمینه مسئولند؛ از مدارس ابتدائى بگیرید - که برنامه‌هایى باید باشد که کودکان ما را از اوان کودکى به خواندن کتاب عادت بدهد؛ خواندن با تدبر، خواندن با تحقیق و تأمل - تا دستگاه‌هاى ارتباط‌جمعى، تا صدا و سیما، تا وسایل تبلیغاتى گوناگون.»

ایشان طی همین دیدار تاکید کردند: «یکى از کارهاى بزرگ و مهم در سطح جامعه این است که تبلیغات کتابخوانى همه‌گیر شود. ما امروز مى‌بینیم براى کالاهاى کم‌اهمیت که تأثیرى هم در زندگى انسان‌ها ندارند، صاحبانش تبلیغات رنگین عجیب و غریبى را متصدى می‌شوند، مباشر می‌شوند؛ دستگاه‌هاى ارتباط‌جمعى، مطبوعات، صدا و سیما آنها را پخش می‌کنند؛ در حالى که آن محصولات هیچ ضرورتى ندارند، هیچ لزومى ندارند، یک چیز اضافى در زندگى هستند؛ گاهى بودنشان مفید است، گاهى بودنشان حتّى مفید هم نیست؛ شاید مضر هم هست. محصولى با عظمت کتاب، با ارزش کتاب، درخور این است که تبلیغ بشود؛ تشویق بشوند کسانى که می‌توانند کتاب را بخوانند؛ این را ما باید به صورت عادت در بیاوریم.»


http://www.tasnimnews.com