ترجمه ۷ عنوان از آثار شهید مطهری به زبان اردو برای عرضه در کشمیر


1592 بازدید

ترجمه ۷ عنوان از آثار شهید مطهری به زبان اردو برای عرضه در کشمیر

غلامحسین متو رئیس بنیاد اردوزبان شهید مطهری در پاکستان در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، از ترجمه 7 عنوان از کتاب های شهید مطهری به زبان اردو برای انتشار در کشمیر پاکستان خبرداد و گفت: تاکنون 20 عنوان کتاب از شهید مطهری به اردو ترجمه و در پاکستان متتشر شده است که با انتشار این 7 عنوان، شمار کتاب های شهید مطهری در پاکستان به 37 عنوان می رسد.

وی ادامه داد: استقبال مردم پاکستان از آثار منتشر شده در ایران بسیار زیاد است، به ویژه کتاب های که با موضوع دفاع مقدس ایران و یا شهید مطهری و بیانات و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نوشته شده باشند.

متو پیش از این نیز با همکاری نشر شاهد، ترجمه زندگی نامه شهدا را با جمعی از مترجمان پاکستانی انجام داده است، که اخیرا برخی از آن ها در باغ موزه دفاع مقدس رونمایی شد.

کار مترجمان پاکستانی تنها به ترجمه زندگی نامه شهدای ایران و یا کتاب های شهید مطهری محدود نمی شود، بلکه ترجمه زندگی‌نامه شهدای فلسطین،‌ لبنان و این اواخر سوریه نیز جزو علاقه‌مندی و فعالیت آن‌ها به شمار می‌رود. اما استقبال‌ها بیشتر از زندگی‌نامه شهدای ایران انجام می‌شود. چرا که شخصیت‌های ایرانی هم‌چون رهبر انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) جهانی‌تر هستند.

برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع زندگی‌نامه شهدای ایران و دیگر مسابقات فرهنگی و هنری با این موضوع از دیگر اقداماتی است که در کشمیر برگزار و با استقبال باشکوهی همراه است.

بنیاد شهید مطهری سال‌هاست که به صورت خودجوش در زمینه شخصیت علمی و فرهنگی شهید مطهری فعالیت می‌کند، کتاب‌های شهید مطهری را ترجمه و مدرسه مجازی با عنوان شهید مطهری برای شناسایی این شخصیت ایجاد کرده است.


تسنیم