داوری بیش از ۵۵۰۰ اثر در سومین جشنواره هنر مقاومت/حضور ۱۵۰۰ اثر غیر ایرانی


1369 بازدید

داوری بیش از ۵۵۰۰ اثر در سومین جشنواره هنر مقاومت/حضور ۱۵۰۰ اثر غیر ایرانی

 مدیرعامل انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و دبیر اجرایی سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت گفت: بیش از ۵۵۰۰ اثر در این جشنواره مورد داوری قرار می‌گیرند و ۱۵۰۰ اثر غیرایرانی در این دوره حضور دارند.
محمد حبیبی مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس (از انجمن‌های بنیاد فرهنگی روایت) و دبیر اجرایی سومین جشنواره هنر مقاومت در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت که در 12 رشته در حال برگزاری است شاهد ارسال آثاری بوده که از نظر کیفی نسبت به جشنواره دوم بسیار متفاوت است. آثار ارسالی چه از نظر فرم و چه به لحاظ محتوا رشد چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: فکر می‌کنم یکی از دلایل ارتقاء کیفی آثار این دوره این بود که هم دبیرخانه در این سال‌ها تجربه بیشتری کسب کرده و هم به دلیل دغدغه دبیران هر بخش و بویژه دبیرکل این جشنواره آقای صادقی، هر یک از عزیزان وقت بیشتری گذاشتند و ماحصل تلاش‌های آن‌ها این شد که آثاری با کیفیت بیشتری خلق شود و از داخل و خارج کشور به دبیرخانه این دوره از جشنواره فرستاده شود.
دبیر اجرایی سومین جشنواره هنر مقاومت گفت: تفاوت‌های این دوره از جشنواره نسبت به جشنواره‌های پیش از یک سو یکی  ارتقاء کیفی و کمی آثار بوده، از سوی دیگر توسط سیاستگذاران جشنواره تصمیم گرفته شد که 4 رشته نگارگری، تصویرسازی، نقاشی خط و پژوهش‌های علمی و تخصصی به جشنواره مقاومت اضافه شود. بنابراین جشنواره دوم در 8 رشته برگزار شد اما این دوره در 12 رشته هنری در حال برگزاری است.
به گفته مدیرعامل انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس طراحی و چاپ دستی، نقاشی، گرافیک، تصویرسازی، نقاشی‌خط، مجسمه سازی، انیمیشن، کارتون وکاریکاتور، عکس، کارهای حجمی، هنرهای جدید مفهومی، پژوهش‌های علمی 12 رشته سومین جشنواره هنری مقاومت است.
حبیبی درباره آمار کلی آثار ارسال شده به این جشنواره توضیح داد: در حوزه کشوری 4 هزار و یک اثر و در حوزه بین‌الملل بیش از 1 هزار و پانصد اثر از سوی هنرمندان حوزه‌های تجسمی و انیمیشن و پژوهشگران این حوزه‌ها به دبیرخانه سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت ارسال شده است.


خبرگزاری تسنیم