امکان جست و جوی کتاب از طریق سامانه اطلس کتابخانه های عمومی کشور


1065 بازدید

امکان جست و جوی کتاب از طریق سامانه اطلس کتابخانه های عمومی کشور

تهران - کاربران اینترنتی می توانند از طریق سامانه اطلس کتابخانه های عمومی کشور در هر نقطه ضمن اطلاع از موقعیت جغرافیایی کتابخانهها، بر روی رایانه خود به جست وجو کتاب بپردازند.

در این سامانه که به صورت آنلاین از طریق اینترنت قابل دسترسی است، کاربران در هر نقطه‌ای می‌توانند را بر روی رایانه خود مشاهده کنند و به جستجوی کتاب بپردازند.
به گزارش ایرنا از نهاد کتابخانه های عمومی کشور،‌ با آغاز به کار این سامانه اعضاء کتابخانه ها و علاقه مندان کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور می توانند به آسانی نسبت به مکان یابی سریع کتابخانه عمومی مورد نظر خود مبادرت ورزند.
سامانه اطلس کتابخانه‌های عمومی کشور، موقعیت جغرافیایی نزدیکترین کتابخانه‌ها به محل زندگی هر فرد قابل بازیابی است و با مشخص شدن محل زندگی کاربر بر روی نقشه، فهرستی از نزدیک‌ترین کتابخانه‌ها به محل سکونت وی مشخص می‌شود.
با لینکی که در زیر نام هر کتابخانه وجود دارد، کتاب‌ها و منابع اطلاعاتی آن کتابخانه‌ قابل جستجو است و کاربران قادر هستند منابع اطلاعاتی خود را در تمام کتابخانه‌های کشور یا یک استان خاص جستجو کنند.
سامانه اطلس کتابخانه‌های عمومی کشور به آدرس http://www.atlas.iranpl.ir هم‌اکنون از طریق شبکه اینترنت، برای علاقه مندان قابل استفاده است.
در فازهای بعدی این سامانه، بخش های متنوع دیگری از جمله؛ آدرس نزدیک ترین ایستگاه مطالعه نسبت به موقعیت کاربر نیز به آن اضافه خواهد شد.
نسخه اولیه این سامانه چندی است که آغاز به کار کرده و قرار است همزمان با رونمایی رسمی این سامانه، نسخه نهایی آن نیز آماده بهره برداری شود.
فراهنگ ۱**۱۶۳۰**۱۵۸۸

 


ایرنا