لحظه تلخ شلیک دو موشک به سوی ایرباس 300ایران به نقل از کتاب "سقوط افتخار"، نوشته "گریگوری ویستیکا"


1990 بازدید

لحظه تلخ شلیک دو موشک به سوی ایرباس 300ایران به نقل از کتاب

درجه دار، اندرو اندرسون روی مانیتور هواپیمای تجاری را تشخیص می دهد اما راجرز می گوید مطمئنی؟ دریابان اسکات لوستیگ فرمانده تاکتیکی ناو، با چندین مانیتور چک می کند و مطمئن می شود که هواپیما تجاری است اما راجرز همچنان اصرار دارد که جنگنده اف 14 پشت ایرباس 300 پنهان شده است!

ستوان ویلیام منتفورد از مرکز اطلاعات ناو در حال مانیتور کردن و ثبت وقایع بود و از کنار شانه لوستیگ نشانه های یک هواپیمای تجاری را روی مانیتور تشخیص می دهد و تاکید می کند که هواپیما جنگی نیست اما ساعت 9:51 دقیقه دیوانه وار حرف راجرز را تایید می کند که هواپیما جنگی است.

آنها سه بار دیگر به هواپیما اخطار می دهند که: آهای هواپیمای جنگنده با تو هستیم
 

....Iranian fighter you are steering into danger and are subject to United States naval defensive measures


تعجب انگیز اینکه این ناو از شب قبل وارد آبهای ایران شده و عملا به آب و خاک ایران تجاوز کرده بود و حالا برای خلبان هواپیمای مسافری پیام تهدید آمیز هم می فرستادند.
راجرز (فارغ التحصیل رشته روان شناسی و تاریخ) سیستم موشکی جدید نصب شده روی ناو وینسنس را به حالت آماده باش در می آورد و ساعت 9:54 دقیقه با فشردن دکمه شلیک، دو موشک به 10 مایل دورتر از ناو و به سوی هواپیمای پرواز 655 ایران ایر پرتاب می کند و ...

در این تراژدی تلخ 290 نفر شامل 274 مسافر (238 ایرانی، 13 اماراتی، 10 هندی، 6 پاکستانی،6 تبعه یوگسلاوی سابق، یک ایتالیایی و یک فرانسوی) و 16 خدمه ایرانی آسمانی شدند.

لوستیگ و راجرز 23 آوریل 1990 مدال شجاعت گرفتند.

امریکایی‌ها هرگز عذرخواهی نکردند و بوش در تبلیغات انتخاباتی‌اش این حرکت شنیع نیروی دریایی امریکا را تحسین کرد.

این جمله دور از انسانیت بوش را هرگز تاریخ ایران و ملت ایران فراموش نخواهد کرد که :
 

"I'll never apologize for the United States of America, ever. I don't care what the facts are." Which makes of him a true hero, since America right or wrong is the right-headed attitude of every patriotic God-fearing American


راستی چرا ایران، راجرز و 18 خدمه حاضر در "اتاقک شیطان" را به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت دوباره محاکمه نمی کنند؟


ایبنا