برپایی هم‌اندیشی زنان ناشر در هفته کتاب/ اهدای کتاب به کتابخانه مناطق محروم


967 بازدید

برپایی هم‌اندیشی زنان ناشر در هفته کتاب/ اهدای کتاب به کتابخانه مناطق محروم

 رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر ضمن اشاره به برپایی هم‌اندیشی در انجمن با محوریت کتاب، گفت: تلاش‌ داریم تا همزمان با هفته کتاب به کتابخانه منطقه محروم منداق ارسال کتاب داشته باشیم تا این کتابخانه به روز و فعال باشد.
  
مریم جدلی رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره برنامه‌های این انجمن همزمان با هفته کتاب، اظهار داشت: همزمان با آغازین روزهای هفته کتاب اهدای 500 جلد کتاب را در پارک تسلیحات خواهیم داشت.
رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر ضمن اشاره به دیگر برنامه‌ها اضافه کرد: برگزاری سه نمایشگاه کتاب در منطقه شرق تهران و در فرهنگسراهای گلستان، اشراق و دهقان از دیگر برنامه‌ها خواهد بود که از 25 آبان کار خود را آغاز می‌کنند، یک نمایشگاه هم در ورزشگاه دیهیم واقع در خیابان شهید مدنی شمالی در ساعات اداری برپا می‌شود.
جدلی با بیان اینکه یک نمایشگاه کتاب دیگر در ستاد بحران منطقه 8 تهران دایر خواهد شد، ابراز داشت: نمایشگاه کتابی هم در سرای محله دیهیم در خیابان شهید گلشن دوست و در کتابخانه مارلیک پارک پرنیان کرج پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.
رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر با تاکید بر اینکه ارسال کتاب به حدود 5 مدرسه در مقاطع ابتدایی، پیش‌دبستانی، راهنمایی و دبیرستان صورت می‌گیرد، افزود: این کتاب‌ها به اعضای فعال کتاب‌خانه‌های این مقاطع تحصیلی و کتابخوان‌ترین دانش‌آموزان اهدا می‌شود.
اعضای فعال حوزه نشر نیز در ادامه در مدارس حاضر خواهند شد تا دانش‌آموزان با این حوزه از کار نشر و کتابت آشنا شده و راهنمایی برای آینده شغلی آنها نیز صورت گیرد.
وی با تاکید بر اینکه انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر 50 عضو دارد، که مجوز نشر به نام خودشان است، گفت: البته ما اعضایی هم داریم که 40 نفر هستند، ناشر نبوده و اغلب یا مولف، مترجم و یا طراح هستند اما در حیطه نشر فعالیت می‌کنند.
وی به انتخاب کتابخوانان نمونه در سطح شهر تهران اشاره و تصریح کرد: افراد فعال و کتابخوانان حرفه‌ای معرفی و از سوی انجمن اهدای کتاب به آنها صورت می‌گیرد.
جدلی به منطقه محروم منداق و ارسال کتاب همزمان با هفته کتاب برای این منطقه اشاره و توضیح داد: این منطقه کتابخانه‌ای دارد که فعال نبوده و آثار به روزی ندارد، از این رو چون پیش از این در این منطقه فعالیت فرهنگی داشتیم تصمیم گرفتیم تا اهدای کتاب را داشته باشیم، یکسری کتاب‌ها انتخاب شده و باقی آثار توسط اعضا اهدا می‌شود، تا این کتابخانه منطقه محروم نیز فعال‌تر شود.
رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر به اهدای کتاب به بنیاد امید مهر و اهدای کتاب به نابینایان اشاره و اضافه کرد: کتاب‌هایی نظیر «اراده و استقامت» همزمان با هفته کتاب به نابینایان اهدا خواهد شد، البته این کتاب به خط بریل نیست، از این رو سی‌دی به فرد نابینا و اصل کتاب به خانواده او اهدا می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه این برنامه‌ها با همکاری موسسه فرهنگی هنری و انتشاراتی نو اندیش برگزار می‌شود، عنوان کرد: برنامه نشست هم‌اندیشی با بانوان اعضای انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر برپا خواهیم کرد تا همزمان با هفته کتاب با موضوعیت کتاب مواردی را بررسی کنیم، این هم‌اندیشی در ساختمان انجمن واقع در تقاطع انقلاب و شریعتی برگزار می‌شود.


فارس