دیدگاه‌های امام خمینی درباره اخلاق در سیاست به زبان عربی منتشر شد


1557 بازدید

دیدگاه‌های امام خمینی درباره اخلاق در سیاست به زبان عربی منتشر شد

محمدرضا وصفی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم‌، از تألیف کتابی با عنوان «اسلمة السلطه و انسنة السیاسه» به زبان عربی خبر داد و گفت: این کتاب را نمایندگی انتشارات الهدی در نجف اشرف منتشر کرده است و قرار است در سطح کشورهای عرب زبان منطقه توزیع شود.

وی افزود: این کتاب در واقع دیدگاه‌های امام خمینی در حوزه سیاست و نقشی که انسان و انسانیت مد نظر اسلام در حوزه سیاست ایفا می‌کند را بررسی کرده است. امام خمینی بر دو بعد مقوله‌های انسانیت در عالم سیاست و مبانی اسلام در حوزه سیاست تأکید داشته اند که من در این کتاب تلاش کردم تا جایگاه  انسان و اخلاق را در سیاستمداری طبق دیدگاه‌های امام خمینی(ره) نشان دهم.

وصفی گفت:‌ در این پژوهش معیارهای قدرت در دایره تعریفی مبانی اسلامی از دیدگاه امام خمینی بیان شده است و تحلیل‌هایی از دیدگاه‌های امام در این زمینه ذکر شده است‌، پس از آن در پایان کتاب به عنوان نتیجه‌گیری و معرفی یک الگو،‌ گزارشی از تجربه 35 ساله انقلاب اسلامی در حوزه انسانی‌سازی سیاست ارائه شده است.

این نویسنده و محقق با بیان این مطلب که بسیاری از اندیشمندان جهان اسلام طالب درک و فهم دکترین امام هستند‌، گفت،‌ دیدگاه‌های امام خمینی به مانند خود امام یک دیدگاه پایه برای اسلام معاصر است‌، بنابراین باید در زمینه معرفی دیدگاه‌های امام خمینی به جهانیان به ویژه جهان اسلام گام‌‌های بیشتری برداریم.

وی با اشاره به این مطلب که پیش از انتشار این کتاب،‌ پژوهشی در این زمینه نیز تألیف کرده بودم که در کنفرانسی بین‌المللی آن را ارائه کردم،‌ گفت:‌ بازخورد بسیار مثبتی پس از ارائه این پژوهش از جهان اسلام به دستم رسید که من را واداشت تا این پژوهش را کامل‌تر کرده و در قالب یک کتاب منتشر کنم.


http://www.tasnimnews.com