آزادی فلسطین وظیفه همه آزادیخواهان جهان است


1434 بازدید

تهران - سفیر کشور فلسطین در تهران گفت: فلسطین جزو جهان اسلام و فلسطینیها جزو امت اسلامی هستند و بر این اساس آزادی این کشور مسوولیت و وظیفه همه آزادگان و آزادیخواهان جهان است. 
 
صلاح الزواوی با بیان اینکه فلسطین از نهر تا بحر از آن فلسطینیان است و آن را آزاد خواهیم کرد، افزود: فلسطین آزاد خواهد شد زیرا رزمندگان این سرزمین از گذشته جنگیده و در آینده نیز خواهند جنگید.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، وی در همایش فلسطین محور وحدت جهان اسلام با بیان اینکه از هیچ نقطه‌ای از سرزمین فلسطین چشم‌پوشی نمی کنیم، افزود: روزی همانگونه که بنیانگذاری جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند این غده سرطانی را نابود خواهیم کرد.
وی به موضوع فلسطین در جهان اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: امام خمینی (ره) از همان آغاز، مساله فلسطین را مساله اساسی جهان اسلام می‌دانست و به دلیل مبارزه با شاه آن زمان و مطرح کردن موضوع فلسطین از کشورش تبعید شد.
سفیر کشور فلسطین ادامه داد: امام راحل به مساله فلسطین حتی در دوران تبعید نیز بسیار پایبند بود و در نجف اشرف فتوای معروفش درباره کمک به فلسطینیان را صادر کرد. الزواوی یادآورشد: اولین شعار امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی امروز ایران و فردا فلسطین بود و ایشان همواره از این بیم داشت که مساله فلسطین کنار گذاشته شود و امروز پیشگویی حضرت امام در حال تحقق است.
وی اظهار داشت: بنابر پیشگویی امام خمینی (ره) در سرزمین اشغال‌ شده فلسطین، شهرک‌های صهیونیستی ساخته شده و از قدس تنها یک نماد باقی مانده است.
سفیر کشور فلسطین در تهران با بیان اینکه مساله فلسطین یک پروژه غربی بود، ادامه داد: از آنجا که یهودیان همواره مورد ظلم و ستم غربی ها بودند، آنان (غربی ها) تصمیم گرفتند در کشور اسلامی دولتی برای یهودیان تشکیل دهند تا از یک سو خود را منجی یهود بدانند و از سوی دیگر از دست یهودی ها نجات پیدا کنند.
الزواوی با اشاره به اینکه هر نوع سلاحی که علیه فلسطینی ها استفاده می شود باید نابود شود، یادآورشد: صهیونیست ها تلاش می کنند تا مسلمانان را از مساله اصلی که همانا فلسطین است، منحرف کنند.
همایش یک روزه فلسطین محور وحدت جهان اسلام امروز با حضور آیت الله محمدعلی تسخیری مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام، سفیر کشور اندونزی در تهران، نمایندگان جنبش جهاد اسلامی و حماس در تهران و شماری از کارشناسان در حسینیه الزهرا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
در این همایش از کتاب های مبناگرایی و نواندیشی در راه و روش امام خمینی (ره) نوشته شیخ نعیم قاسم و نامه سرگشاده به فرهیختگان اروپا نوشته محمد صالح هرماسی رونمایی شد.


ایرنا