اعلام زمان برگزاری پنجمین همایش تاریخ مجلس


2274 بازدید

 

اعلام زمان برگزاری پنجمین همایش تاریخ مجلس

 

زمان برگزاری پنجمین همایش تاریخ مجلس مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی دکتر علی ططری مدیر مرکز اسناد کتابخانه با اعلام این خبر گفت:‌ سه شنبه 30 اردیبهشت ماه سال جاری زمان قطعی برگزاری پنجمین همایش تاریخ مجلس خواهد بود.

ططری افزود: پنجمین همایش تاریخ مجلس با موضوع بررسی ساختار و کارکرد مجالس دوره نوزدهم و بیستم مجلس شورای ملی 30 اردیبهشت ماه در تالار شهید مدرس (مشروطه) در دو نشست برگزار خواهد شد.

وی گفت: نسبت به دوره‌های پیشین نشست‌های تخصصی تاریخ مجلس این نشست با تغییراتی برگزار خواهد شد، به این صورت که از تعداد سخنرانان و ارائه مقالات کاسته خواهد شد و نشست دوم به صورت میزگرد برگزار می شود.

دبیر علمی این همایش در ادامه گفت: نشست دوم با انتخاب یکی از موضوعات انتخابات، قوانین و عملکرد مجالس نوزدهم و بیستم به صورت کارگاه نقد و تاریخ نگاری خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به استقبال گسترده علاقه‌مندان از همایش گفت: همان‌طور که پیش از این اعلام شد استقبال از همایش گسترده و بیش از انتظار بود به طوری که بیش از 200 چکیده مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که 150 چکیده مقاله از سوی کمیته علمی همایش انتخاب شد.

ططری گفت: چکیده مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش در قالب کتابی منتشر خواهد شد که کارهای مقدماتی آن انجام گرفته است.

نشانی دبیرخانه: تهران، میدان بهارستان، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی

تلفن: 33125515- 021 پست الکترونیکی: asnadlib@gmail.com

 
 


مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی