نامه منتشرنشده سیدمصطفی خمینی به شیخ علی تهرانی


5383 بازدید

نامه منتشرنشده سیدمصطفی خمینی به شیخ علی تهرانی
موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی به مناسبت چهل ویکمین سالگرد شهادت فرزند امام، سیدمصطفی خمینی نامه منتشرنشده‌ای از او خطاب به شیخ علی تهرانی را منتشر می‌کند. این نامه که در زمستان سال 1344 نوشته شده، در فرآیند کنترل نامه‌ها توسط ساواک قم رصد شده و در تاریخ 29 بهمن آن سال کپی آن برای مدیریت کل اداره سوم ساواک-امنیت داخلی- ارسال شده است.متن این نامه که تصویر آن در انتهای مطلب ضمیمه شده به شرح زیر است:بسمه تعالی شأنه

خدمت جناب مستطاب دوست محترم و دانشمند معظم حجه الاسلام آقای آقاشیخ علی‌آقا تهرانی دامت برکاته الباقیه

چندی پیش نامه‌ای از حضرتعالی زیارت کردم که حاکی صحت و سلامتی و مبشر تجدید منزل و همزیستی با دوست عزیز آقای خامنه‌ای بود. البته چنین هم انتظار میرود. و خدمت ایشان و حضرت آقای والدشان و همشیره مکرمه بعرض سلام مصدعم.

واقعا بسیار دلم تنگ است و نمیدانم چه کنم. خیلی میل دارم که تابستان دل را بدریا بزنم و بایران بیایم. هرچه بادا باد آخرش اینست که بگیرند مرا ولی آخر این هم نشد که ما اینمقدار گوش باشیم.

خدمت حضرت آقای آیه‌الله المیلانی بعرض سلام و دستبوسی افتخار دارم آقازادگان اکرم ایشانرا کثیرا زیارت میکنم و واقعا از آقای آقا سید عباس خوشم آمده است و مؤید شده‌ام خدمت آقای آقاسیدمحمدعلی بعرض سلام مصدعم.

بقیه دوستان لاسیما[به خصوص] آقای خودم حضرت آقای آشتیانی که کم و بیش ذکر خیرشان میشود بعرض سلام مفتخرم. امید است که بزیارت شما نائل شویم یا تشرف شما بآستان علوی و یا متعلَّق بآستان رضوی است.

13 رمضان المبارک سیدالمصطفی الخمینی