انتشارات نگاه سه کتاب تاریخی منتشر می‌کند/از تاریخ انگلستان تا سیری در تاریخ مشروطه


1653 بازدید

 انتشارات نگاه سه کتاب تاریخی منتشر می‌کند/از تاریخ انگلستان تا سیری در تاریخ مشروطه

گفت: کتاب‌های «تاریخ انگلستان» به کوشش دکتر غفاری فرد، «زن در تاریخ ایران» تالیف بنفشه حجازی، «درک تاریخ و هنر» اثر (گراهام ویتنهام و گرانت پوکت) با ترجمه رامین حاجیان‌فر برخی از کتاب‌های در دست چاپ این انتشارات هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: «تاریخ هنر جهان» از (برنارندو بودانکو) با ترجمه دکتر منوچهر صانعی، «سیری در تاریخ مشروطه» نوشته منصور خاکسار، «مبارزه طبقاتی و مبارزه برای رهایی زنان» مجموعه مقاله‌هایی با ترجمه آرش گنجی سایر کتاب‌هایی هستند که به زودی آماده چاپ و نشر خواهند شد.

مرادی درباره موضوع کتاب «سیری در تاریخ مشروطه» افزود: این کتاب در دو بخش تنظیم شده است، نویسنده نخست به سراغ شرح تحلیلی مشروطه و ریشه‌های آن می‌رود و در بخش دیگری نقد کتاب «مشروطه ایرانی» ماشاء الله آجودانی و نظرات عباس میلانی درباره مشروطه را مدنظر قرار داده است.

سرویراستار انتشارات نگاه اظهار کرد: کتاب «زن در تاریخ ایران» تالیف بنفشه حجازی نیز به بررسی نقش زن از تاریخ باستان تا تاریخ معاصر می‌پردازد. کتاب حجازی در واقع تدوین و ویراستاری جدیدی از مجموعه کتاب‌های این نویسنده درباره جایگاه زن در تاریخ ایران است که از سوی انتشارت نگاه در آینده روانه بازار کتاب می‌شود.


ایبنا