عزیزی: خانواده شهید همت نقد‌های خود را ارایه دهند


2100 بازدید

عزیزی: خانواده شهید همت نقد‌های خود را ارایه دهند

نویسنده کتاب «همت» به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: احتمالاً این کتاب تا زمان برپایی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به چاپ دوم خواهد رسید.

محمد عزیزی با درخواست از دوستان، همرزمان و خانواده شهید محمدابراهیم همت برای ارایه نقد‌ها، تصحیح‌ها و نظراتشان در راستای اصلاح مطالب کتاب تاکید کرد: در هر حال، چاپ دوم  کتاب «همت» با ویرایش تازه خواهد بود که مربوط به محتوای اثر نیست و فقط بازنگری و تصحیح لغوی را شامل می‌شود. 

وی افزود: چاپ دوم نخستین زندگینامه داستانی شهید محمدابراهیم همت نیز با جلد سخت منتشر خواهد شد. ترجیح خودم به عنوان نویسنده، این است که این  کتاب در دو جلد منتشر شود تا برای مخاطب به آسانی قابل مطالعه باشد، اما ناشر بر انتشار تک‌جلدی آن تاکید دارد.

عزیزی با بیان این که در کتاب «همت» کوشیدم تا مخاطب با مطالعه مطالب کتاب به تصویرسازی ذهنی دست یابد، گفت: بنابراین، با توجه به این که «همت» اثری داستانی است، گمان نمی‌کنم نیازی به انتشار تصویر در این کتاب باشد. 

وی انتشارات پلاک هشت را ناشر همکارِ نشر روزگار در چاپ دوم اثر معرفی و در پایان تاکید کرد: در انتشار چاپ نخست کتاب کوشیدیم اثر را به بهای تمام‌شده به مراکز توزیع برسانیم و تلاش ما این است که چاپ دوم نیز با میزان اندکی تفاوت بها منتشر شود.

«همت» نخستین زندگینامه داستانی شهید محمدابراهیم همت است. نگارنده برای نوشتن این کتاب 15 سال زمان گذاشته است و در این مدت تمامی اسناد، کتاب‌ها، فیلم‌ها و نوار‌های صوتی را که درباره زندگی شهید محمدابراهیم همت منتشرشده مورد مطالعه قرار داده و علاوه بر استفاده از گفته‌های خود شهید، از نوشته‌ها، خاطرات، گفته‌ها و روایت‌های خانواده نزدیک و دور شهید همت و نیز هم‌رزمان وی نیز بهره برده است. این کتاب 17 اسفند 92 در سالن اصلی سرای اهل قلم رونمایی شد.


ایبنا