گسترش تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی درفلسطین اشغالی


1767 بازدید

 گسترش تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی درفلسطین اشغالی

همزمان با افزایش این تظاهرات در اعتراض به جنایتهای رژیم صهیونیستی در هفته های اخیر علیه فلسطینی ها بویژه قتل شهید "محمد حسین ابو خضیر"نوجوان 17 ساله فلسطینی، معاون وزیر جنگ این رژیم خواستارسرکوب شدید این تظاهرات شده است.

دانی دانون با انتقاد از نارضایتی و تظاهرات فلسطینی های سرزمین های اشغالی 1948، خواستار مجازات این افراد به عنوان افراد تروریستی شده است!! نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر دیروز تظاهرات مناطق مختلفی از اراضی اشغالی 1948 از جمله عرعره در النقب و تظاهرات مردم شهر الناصره را با بمب های صوتی،گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی سرکوب کردند.

اهالی منطقه عرعره دراین تظاهرات خواستار توقف حملات نژادپرستانه رژیم اشغالگر قدس وهمچنین توقف حملات شهرک نشینان علیه فلسطینی های کرانه باختری شدند. آنها همچنین در این تظاهرات ضمن ابراز انزجار از جنایت اخیر شهرک نشینان در خصوص ربودن وبه شهادت رساندن شهید ابو خضیر به شکل بسیار فجیع خواستار مقابله جامعه جهانی با این جنایتها شدند.در این تظاهرات تعدادی از فلسطینی ها از سوی پلیس رژیم اشغالگر بازداشت و روانه زندان شدند.

در این میان پلیس رژیم صهیونیستی شب گذشته 13 جوان فلسطینی را در منطقه "وادی عاره" بازداشت و تعدادی از خیابان های سه منطقه قلنسوه ، الطیبه و الطیره را بست. منابع خبری تاکید می کنند که رژیم اشغالگر صهیونیستی از افزایش خشم فلسطینی ها و اقدامات اعتراض آمیز آنها در مناطق اشغالی 1948 در پی قتل شهید ابوخضیر نگران شده است.

صدها جوان فلسطینی هم با آتش زدن پرچم رژیم اشغالگر صهیونیستی در شهر باقه الغربیه و برافراشتن پرچم فلسطین در ورودی های این شهر، خشم خود را از تجاوزات اخیر این رژیم به نمایش گذاشتند. علاوه بر این ، مناطق متعدد دیگری از اراضی اشغالی سال 1948 از جمله مجد الکروم ، جسر الزرقاء ، الفریدیس ، سخنین ، الطیبه ، الطیره ، باقه الغربیه ، جلجوله ، و مناطق دیگری دیروز شاهد تظاهرات گسترده ای علیه اقدامات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس علیه فلسطینی ها شده است.


قدسنا