برقراری مجلس دعا جهت سلامتی آیت الله گلپایگانی


1574 بازدید

برقراری مجلس دعا جهت سلامتی آیت الله گلپایگانی


درباره: تشکیل مجلس دعاشماره: 2221/312 تاریخ 26/2/57

از: اداره کل سوم 312

به: ریاست سازمان اطلاعات و امنیت تهرانبرابر اطلاع قرار است در تاریخ 27/2/37 اجتماعى از مردم در مسجد لیله‏القدر واقع در خیابان تهران‏نو بعد از نماز مغرب و عشاء مجلس دعا براى سلامتى آیت‏اله گلپایگانى ترتیب دهند خواهشمند است دستور فرمائید مراتب به پلیس تهران اعلام و نتایج اقدامات معموله را اعلام نمایند.

مدیر کل اداره سوم. ثابتى

محترما در صورت تصویب متن فوق تلفنگرام گردد 26/2/37

محترما مراتب در ساعت 1300 روز 26/2/37

به ساواک تهران آقاى فروزانفر تلفنگرام گردید. 26/2/37عارضه کسالت قلبى حضرت آیت‏اله‏العظماء گلپایگانى مرجع تقلید شیعیان موجب تاثر و تاسف شدید عموم مسلمین خصوصا حوزه‏هاى مقدس علمیه و فضلا و دانشمندان گردیده است به همین مناسبت شب پنجشنبه نهم جمادى‏الثانیه در مسجد لیله‏القدر تهران از بعد از نماز مغرب و عشاء مجلس دعا براى سلامتى و بهبودى کامل معظم‏له برقرار امید است کلیه طبقات براى دعا از درگاه خداوند متعال شرکت فرمایند.

محمدرضا عبدالحمیدى1 گلپایگانى

محترما... مطلب فوق جهت درج در جراید به روزنامه‏ها داده شد.

مستدعى است نظریه عالى را در مورد درج آن امر به ابلاغ فرمائید. 25/2/37

ـ درج نگردد

ـ به سازمان تهران و پلیس اعلام شود

ـ اداره یکم فردا در بولتن درج نماید 25/2/37

در بولتن درج شد براى بهره‏بردارى باستحضار ریاست برسد. 26/2/371ـ مرحوم حجت‏الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدرضا عبدالحمیدى در سال 1302 در گوگد گلپایگان متولد پس از تحصیل مقدمات علوم اسلامى در زادگاه، به حوزه علمیه قم مهاجرت فقه، اصول، منطق و فلسفه را از حضور اساتید وقت کسب نموده. در سال 1345 بنا به درخواست جمعى از مؤمنین شرق تهران و برحسب امر آیت‏اللّه‏ گلپایگانى به تهران آمده و در مسجد لیله‏القدر ضمن اقامه نماز جماعت به خدمات دینى و ارشاد مى‏پردازد، همانطور که در اسناد ساواک آمده است، ایشان از فعالیتهاى سیاسى و مبارزه علیه رژیم پهلوى غافل نبوده است، تا آنجا که طعم دستگیرى و بازداشت در کمیته مشترک ضدخرابکارى و بازجویى و شکنجه‏هاى ساواک را چشیده است، پس از پیروزى انقلاب اسلامى علیرغم کهولت سن با عهده‏دار شدن مدیریت جامعه روحانیت مبارز منطقه 11 تهران، و مسؤولیت کمیته انقلاب اسلامى، و کمیته امداد امام خمینى و حضور مکرر در جبهه‏هاى جنگ تحمیلى و ... بر دامنه خدمات خود افزود. ایشان در سفر مکه مکرمه در سال 1362 در بین راه جده و مکه مکرمه در اثر سانحه اتومبیل دعوت حق را لبیک گفت.