رونمایی از جلد چهاردهم کتاب «روزشمار انقلاب اسلامی»


4329 بازدید

رونمایی از جلد چهاردهم کتاب «روزشمار انقلاب اسلامی»

فرهنگسرای مهر به مناسبت سی‏ و ششمین سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر ویژه برنامه‏هایی را با شعار «من انقلابی‏ ام » برگزار می‏کند.

 «سعید رنجبریان» مدیر مراکز فرهنگی و هنری منطقه 19 شهرداری تهران در این باره گفت:

«ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی به دلیل تأثیرگذاری و الهام‏بخش بودن برای مردم ایران و سایر ملل جهان، دهه نمایش شکوه و عظمت حقیقی انقلاب اسلامی است. »

وی افزود : « به مناسبت سی ‏وششمین سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی جلد چهاردهم کتاب «روزشمار انقلاب اسلامی»، سیزدهم بهمن 1393 ساعت 15 با حضور مرتضی سرهنگی (مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت)، هدایت‌الله بهبودی (مدیر دفتر ادبیات انقلاب اسلامی، میرزاباقر علیان‏نژاد نویسنده کتاب، حجت‏الاسلام سعید فخرزاده مدیر واحد تاریخ شفاهی دفتر ادبیات انقلاب اسلامی، مدیران فرهنگی هنری و جمعی از افراد صاحب قلم در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای مهر رونمایی می شود.این کتاب با تنظیم و نگارش میرزا باقر علیان نژاد و به همت دفتر ادبیات انقلاب اسلامی و توسط انتشارات سوره مهر (وابسته به حوزه هنری) منتشر شده است. »

رییس فرهنگسرای مهر افزود: «تحولات گسترده سیاسی ایران در بهمن ماه 1357 به حدی بود که مجلد چهاردهم روز شمار انقلاب اسلامی به چهار روز از بهمن ماه( پنجم تا هشتم) اختصاص یافت و در این مجلد به تحولاتی نظیر انعکاس گسترده سخنان، پیام ها و دیدگاه های امام خمینی(ره) و حوادث انقلاب در رسانه‏های داخلی و خارجی، گسترش فعالیت‏های کمیته استقبال از امام در تهران، بسته شدن فرودگاه‏های ایران برای ممانعت از بازگشت حضرت امام خمینی(ره) به ایران توسط شاپور بختیار به بهانه مشکلات فنی و شرایط جوی نامساعد، تلاش شورای انقلاب اسلامی، و کشتار مردم در شهرهای تهران، تبریز، سنندج و... توسط نظامیان، اقدامات آمریکا در مقابله با انقلاب و... پرداخته شده است.


هفته نامه تاریخ شفاهی شماره 193