طرح های ارتش اسرائیل برای مقابله باکاهش بودجه


2100 بازدید

طرح های ارتش اسرائیل برای مقابله باکاهش بودجه

ارتش رژیم صهیونیستی بدلیل مشکلات مالی و کاهش بودجه در سال مالی 2014 ناگزیر شده است بسیاری از طرح های خود را تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)پایگاه اطلاع رسانی ارتش رژیم صهیونستی به نقل از سخنگوی ارتش تاکید کرد:نبود بودجه کافی برای سال مالی 2014 باعث شده تا مقامات ارتش تغییراتی در بسیاری از طرحهای خود درزمینه منابع انسانی انجام دهند.

ارتش برای مقابله با تعطیلی برخی از نهادها و کاهش نیروها تلاش دارد بخش های دیگری از ارتش از جلمه جنگ الکترونیکی، زیر دریایی ها و سامانه های موشکی خود از جمله عصای جادوئی و گنبد آهنین را برای مقابله با خطرات ناشی از توقف دیگر بخشهای ارتش بدلیل نبود بودجه کافی تقویت نماید.

همچنین به نوشته منابع خبری رژیم صهیونستی بدلیل ناتوانی مالی در پرداخت هزینه های نیروهای انسانی،ارتش تلاش دارد علاوه بر افزایش سرباز گیری از بین حریدی ها؛ ارتشی به اصطلاح "ملی"! (از بین جامعه غیر نظامی صهیونیستی) برای دفاع از اسرائیل تشکیل دهد تا از بار مالی سنگین نیروهای نظامی کادر بکاهد.

ارتش بدلیل این بحران ناگزیر است هزاران تن از سربازان خود را از خدمت دائمی در ارتش اخراج و برای سال مالی 2015 (سال آینده) هم طرحی جهت کاهش نیروهای یگان های زمینی، جبهه داخلی و نیروی هوائی آماده سازد.

علاوه بر این مقامات ارتش بدلیل ناکافی بودن بودجه اختصاصی اعلام کرده اند این مسئله باعث شده است ارتش امسال بسیاری از جشنها ومراسم نظامی خود که هرساله برگزار میکند را متوقف سازد.

در همین حال نتایج یک طرح تحقیقاتی نشان میدهد که تنها 66% جوانان جامعه صهیونیستی مشمول خدمت نظام خود را به نهادهای مسئول برای اعزام به خدمت معرفی کنند و نزدیک به 35% دیگر از خدمت فرار می کنند.

این تحقیقات تاکید دارد فرار از خدمت در بین زنان نیز به 43% در صد رسیده است و تنها 57.4% دخترانی که باید در ارتش خدمت کنند خود را به نهادهای ذیربط معرفی میکنند.


قدسنا