رونمایی از 140 کتاب در کنگره 10‌هزار شهید مازندران


1702 بازدید

رونمایی از 140 کتاب در کنگره 10‌هزار شهید مازندران

رییس ستاد «کنگره بزرگداشت 10 هزار شهید استان مازندران» به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: برای این کنگره، 70 عنوان کتاب در قالب‌های مختلف ادبی از جمله شعر، داستان، خاطرات و ... در دست انتشارند.

سرهنگ احمد الماس‌پور با بیان این‌که در طول 12 سال گذشته برنامه‌هایی برای پاسداشت یاد شهیدان مازندران برگزار شده‌بود، اظهار کرد: «کنگره بزرگداشت 10 هزار شهید استان مازندران» به عنوان بزرگترین گردهمایی برای نمایش نتایج اقدامات انجام شده برای شهیدان در 12 سال اخیر است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه کربلای استان مازندران ادامه داد: بر این اساس نهاد‌های مختلف مردمی از قشر‌هایی چون پزشکی، مهندسی، روحانیان، فرهنگیان، دانش‌آموزان، هلال احمر و... از نیرو‌های مختلف ارتش، سپاه، بسیج، جهاد سازندگی و پلیس راهور، تالیف و انتشار کتاب‌هایی را در دستور کار خود قرار دادند.

به گفته وی، کتاب‌های آبی آسمونی، اتوبوس هوایی، از مازندران تا شلمچه، 20تمام، تیناری، خاطرات پرتقالی و دختری به نام طاها بخشی از 24 عنوان اثری‌اند که از سوی نشر شاهد منتشر می‌شوند.

سرهنگ الماس‌پور در پایان گفت: همچنین 70 عنوان کتابی که در مدت این 12 سال منتشر شده بودند، از سوی ناشران مختلف  دومین بار منتشر می‌شوند و در آیین پایانی «کنگره بزرگداشت 10 هزار شهید استان مازندران» در مجموع از 140 عنوان کتاب رونمایی خواهد شد.

آیین پایانی «کنگره بزرگداشت 10 هزار شهید استان مازندران» از صبح 12 دیماه 92 در مصلای شهر ساری برگزار می‌شود.


ایبنا