کتاب شهید امانی به صورت روایت و تحلیل نوشته شده است


2070 بازدید

کتاب شهید امانی به صورت روایت و تحلیل نوشته شده است

به گزارش خبرنگار حوزه کتاب ایرنا، امین عزیزی نویسنده کتاب تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات شهید صادق امانی» در نشست خبری خود در مرکز انتشارات انقلاب اسلامی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: تمام شیوه های تدریس امانی در زندگی شخصی او نیز اجرا شده است و جالب است بدانید او در خفقان پس از کودتای 28 مرداد آگاهانه از پایگاه مسجد برای هدایت مردم استفاده می کرد.

وی با اشاره به این که امانی هیچگاه در مبارزات خود از شیوه های نظامی استفاده نکرد گفت: این شهید همیشه به دنبال شیوه های فرهنگی بوده و دلیل آن نیز اعتقاد شدیدش به آیت الله بروجردی بود، آیت الله بروجردی در آن دوره از مخالفان درگیری نظامی بوده و امانی نیز پیرو عقیده او بود.

وی در رابطه با مشکلات خود در نوشتن این کتاب گفت: متاسفانه برخی از دوستان که امانی را به خوبی می شناختند حاضر به گفت و گو با ما نبودند و متاسفانه این مساله ما را با مشکلاتی روبه رو کرده بود.

وی افزود: در این کتاب از اسناد و مصاحبه های گرفته شده استفاده کردیم که اغلب این مصاحبه ها با همرزمان، شاگردان و برخی از اعضای حزب موتلفه بوده است. نوشتن این کتاب حدود یک سال به طول انجامید و امیدوارم مورد استقبال خوانندگان قرار گیرد.

وی افزود: به خاطر رابطه با هیچ حزبی این کتاب را ننوشتم و تنها هدفم علاقه به چهره های انقلابی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می توان این کتاب را مرجع دانست؟ اظهارداشت: هیچ ادعایی در رابطه با مرجع بودن کتابم ندارم.

این نویسنده در خصوص این که کار جدید خود درباره چه شخصیتی خواهد بود؟ گفت: هنوز طرح های مرکز اسناد برای سال جدید به ما اعلام نشده اما من با توجه به علاقه ام فقط در خصوص شهید قرنی یا شهید بابایی کار خواهم کرد.


ایرنا