واکنش خبرنگار بی‌بی‌سی به قساوت اسرائیلی‌ها


1702 بازدید

واکنش خبرنگار بی‌بی‌سی به قساوت اسرائیلی‌ها

شاید شما هم گزارش‌هایی که بی‌‌بی‌سی فارسی در مورد جنایات صهیونیست‌ها منتشر می‌کند را دیده باشید. کلی‌‌گویی‌‌هایی که هرچند کمک  خوبی به رسانه دولتی بی‌بی‌سی برای بی‌طرف نشان دادن چهره خود است اما نمی‌تواند آینه تمام نمای حقیقت جنایات صهیونیست‌ها در غزه باشد. در این گزارش‌ها، بایکوت و سانسور رنگ بیشتری از متن خبرها دارد.

گاهی میزان خشونت به حدی می‌رسد که هیچ انسانی قادر به واکنش نشان ندادن در برابر آن‌ها نیست. فرقی نمی‌کند که چه کسی باشی و در چه رسانه‌ای کار کنی. حتی اگر در رسانه‌ای کار می‌کنی که حق انتشار حقایق را در آن نداری، می‌توانی در صفحه شخصی رسانه‌ اجتماعی‌ات این جنایات را منعکس کنی.

مهدی پرپنچی، تهیه‌کننده و مجری بی‌بی‌سی فارسی در جدیدترین پست صفحه اجتماعی خودش تصویری را منتشر کرده است که نشان دهنده عمق قساوت صهیونیست‌ها است. عکسی که اسرائیلی‌ها را در حال تماشای موشک باران مردم غزه و خوشحالی‌شان از این حملات نشان می‌دهد.

پرپنچی در توضیح این عکس نوشته است: شهروندان اسرائیلی در حال تماشای بمباران غزه. آلن سورنسن، خبرنگار دانمارکی روز چهارشنبه این عکس را در شهر سدروت اسرائیل گرفته است. سدروت، نزدیک‌ترین شهر اسرائیل به غزه است و به طور مرتب هدف موشک‌های پرتاب شده از نوار غزه قرار می‌گیرد. آلن سورنسن در توضیح عکس نوشته است: «سینما سدروت. اسرائیلی‌هایی که در سدروت برای تماشای تازه‌ترین رویدادهای غزه با خود صندلی آورده و روی تپه‌ای جمع شده‌اند، با شنیدن صدای انفجارها دست می‌زنند.»

این می‌تواند صدای اعتراضی ولو آرام و درگوشی باشد. هر چند که به دلیل سیاست‌های رسانه‌ای این نگاه حذف یا بعدها تکذیب شود.

 


تسنیم