منظومه فکری مقام معظم رهبری درباره پیامبر(ص) به چاپ هفتم رسید


1774 بازدید

منظومه فکری مقام معظم رهبری درباره پیامبر(ص) به چاپ هفتم رسید

کتاب «شعاعی از نیر اعظم» رهیافتی به منظومه فکری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) درباره پیامبر مکرم اسلام است که با گلچینی از بیانات معظم له، به تحلیل و تبیین زندگی و شخصیت حضرت محمد (ص) می‌پردازد.

این کتاب که در سال 1385 همزمان با سال پیامبر اعظم به سفارش دفتر حفظ و نشر ارزش های آثار مقام معظم رهبری (موسسه پژوهشی- آموزشی انقلاب اسلامی) توسط گروهی از محققان و پژوهشگران حوزه علمیه قم تهیه و تدوین شد، نمونه ای از بهترین کتاب‌هایی است که با گردآوری علمی و محققانه بیانات معظم له، به مسائلی چون ویژگی های رسول اکرم (ص) و عصر بعثت، ماجرا و حقیقت بعثت پیامبر، وقایع خاص در تاریخ پیامبر اکرم (ص)، نقش اهل بیت (ع) در نهضت نبوی، انواع تعامل با پیامبر، وظایف مسلمانان نسبت به پیامبر و آموزه های او، رویداد نگاری دوران پیامبری حضرت محمد و پایه گذاری تمدن اسلامی پرداخته است.

گستردگی اطلاعات این کتاب تا اندازه‌ای است که می‌توان گفت سرفصل ها و اشاره های ارزشمند درباره هر چه که انسان معاصر بخواهد درباره پیامبر گرامی اسلام بداند، در آن یافت می‌شود.

همچنین از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این کتاب در کنار جمع آوری جامع و طبقه بندی دقیق بیانات رهبر انقلاب، با هدف تکمیل مطالب هر محور، آثار و فرمایش های امام خمینی (ره) درباره پیامبر اکرم و نوع گرایش برترین نویسندگان جهان اسلام در خصوص پیامبر و آثارشان مورد بررسی قرار گرفت و در قالب پاورقی به مجموعه افزوده شد.

این مجموعه گرانقدر که جمع آوری شده بیانات شیوا و نغز رهبر معظم انقلاب است می‌تواند گامی موثر برای رسیدن به قله معرفت و شناخت نسبت به ساحت مقدس رسول خدا(ص) و تأسی به مکارم اخلاق ایشان در تمامی عرصه های فردی و اجتماعی باشد.

چاپ هفتم این اثر در 420 صفحه با قیمت 20 هزار تومان منتشر شده است.

مشتاقان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه شهید مطهری سروش به نشانی خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 و یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 تماس بگیرند.

همچنین مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.


فارس