حوزه هنری استان اصفهان کارگروهی را با هدف جمع‌آوری اطلاعات و خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از 30 سوژه جنگی تشکیل داده‌است. این اطلاعات در نهایت در قالب کتاب منتشر خواهند شد.


1224 بازدید

حوزه هنری استان اصفهان کارگروهی را با هدف جمع‌آوری اطلاعات و خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از 30 سوژه جنگی تشکیل داده‌است. این اطلاعات در نهایت در قالب کتاب منتشر خواهند شد.

سیدعظیم فاطمی، معاون فرهنگی حوزه هنری استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این باره اظهار کرد: استان اصفهان سوژه‌های زیادی از دوران جنگ دارد که متاسفانه کمتر به آن‌ها پرداخته شده‌است. حوزه هنری در این راستا کارگروهی متشکل از 30 نفر از افراد علاقه‌مند و دست به قلم در حوزه انقلاب‌اسلامی و دفاع مقدس تشکیل داده‌است.

وی ادامه داد: هر کدام از این افراد، مسوولیت جمع‌آوری اطلاعات و خاطرات مربوط به یک سوژه از دوران جنگ در استان اصفهان را بر عهده دارند.

معاون فرهنگی حوزه هنری استان اصفهان افزود: سوژه‌ها و رزمندگانی که افراد به جمع‌آوری اطلاعات و خاطرات آن‌ها اقدام خواهند کرد، سوژه‌ها و خاطرات نابی هستند که تاکنون شنیده نشده‌اند. رزمندگانی که به عنوان مصاحبه‌شونده انتخاب شده‌اند، نقش بسیار مهم و ‌سزاوارانه‌ای  در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران جنگ در استان اصفهان داشتند.

فاطمی با بیان این‌که این اطلاعات در نهایت توسط نویسندگان خبره استان اصفهان در قالب کتاب ارایه خواهند شد، عنوان کرد: افراد حاضر در این کارگروه اکنون به مناسبت بیست‌ویکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، کار مصاحبه و جمع‌آوری اطلاعات را آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره به ضرورت جمع‌آوری و ارایه اطلاعات مربوط به دوران جنگ گفت: بیشتر رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، هم به لحاظ سنی و هم از نظر جسمی، وضع مساعد و مناسبی ندارند؛ این رزمندگان در اثر گذشت زمان ممکن است به دلیل عوارض ناشی از جنگ به درجه والای شهادت نایل شوند. بنابراین، لازم است از فرصت وجود آن‌ها در میان خود بهره‌مند شویم و ناگفته‌های جنگ را از سینه‌های آن‌ها استخراج کنیم و به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

 


ایبنا