همایش بزرگداشت آیت‌الله مشکینی در قم برگزار می‌شود


1775 بازدید

همایش بزرگداشت آیت‌الله مشکینی در قم برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام محمدتقی سبحانی‌نیا پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی همایش بزرگداشت آیت‌الله میرزا علی مشکینی با اشاره به سخنی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: نگاه به صورت عالم عبادت است و بر اساس سخنی از امام صادق(ع) در زمینه این سخن «عالم فردی است که با نگاه به چهره او آخرت را به یادآوری».

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله مشکینی در کنار ابعاد شخصیتی در زمینه اخلاقی نیز زبانزد بودند و می‌توان گفت که این عالم بزرگوار عارفی مهذب، وارسته و استاد اخلاقی برای جامعه دینی و علمی کشور بودند.

معاون فرهنگی، ارتباطات و امور بین‌الملل موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث از برگزاری همایش بزرگداشت آیت‌الله میرزا علی مشکینی در 25 اردیبهشت سال جاری خبر داد و افزود: برنامه همایش با خیرمقدم آیت‌الله ری شهری، رئیس موسسه حکمت اهل بیت(ع) آغاز می‌شود و سپس پیام مقام معظم رهبری قرائت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گزارش دبیر علمی همایش آیت‌الله مشکینی و سخنرانی آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در زمینه توصیف شخصیت آیت‌الله مشکینی از برنامه‌های دیگر این همایش است.

سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: دو مقاله از مقالات برتر نیز در این همایش ارائه می‌شود و سپس آیت‌الله استادی به ایراد سخنرانی می‌پردازد و از مجموعه آثار همایش رونمایی می‌شود.

وی عنوان داشت: نمایشگاهی از آثار در حاشیه همایش بزرگداشت آیت‌الله میرزا علی مشکینی برپا می‌شود.

معاون فرهنگی، ارتباطات و امور بین‌الملل موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث عنوان داشت: همایشی نیز اوایل خرداد در شهر اردبیل با حضور آیت‌الله ری شهری و امام جمعه اردبیل برگزار می‌شود.

وی عنوان داشت: علاوه بر موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث، آستان حضرت عبدالعظیم حسنی، شورای عالی حوزه‌های علمیه، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، مجلس خبرگان رهبری، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و موسسه حکمت اهل بیت(ع) در برگزاری این همایش همکاری داشته‌اند.


فارس