راه‌اندازی جلسات نقد کتاب انتشارات روایت ‌فتح بعد از ماه‌ رمضان


1638 بازدید

راه‌اندازی جلسات نقد کتاب انتشارات روایت ‌فتح بعد از ماه‌ رمضان

انتشارات روایت فتح کتاب‌های منتخب مجموعه «اینک شوکران» و «از چشم‌ها» را پس از پایان ماه مبارک رمضان، به نقد می‌گذارد.
 
به کزارش خبرگزاری فارس، یحیی نیازی، مدیر گروه دفاع‌مقدس انتشارات روایت فتح از برگزاری نخستین جلسات نقد و بررسی آثار منتشر شده این نشر خبر داد و گفت: انتشارات روایت فتح برای غنی بخشیدن به فعالیت‌های زیرساختی خود جلساتی را به صورت نقد درونی و بیرونی کتاب‌های منتشر شده انتشارات برگزار می‌کند.
 
وی ادامه داد: جلسات نقد و بررسی کتاب‌ها قرار است به صورت فصلی برگزار شود و آثار چاپ شده با حضور نویسندگان، محققان اثر، کارشناسان و منتقدان ادبیات پایداری به بوته نقد گذاشته شوند.
 
مدیر گروه دفاع‌مقدس انتشارات روایت فتح افزود: در نقد درونی کتاب‌ها تنها نویسنده، کارشناس و منتقد اثر حضور دارند. این جلسات به احتمال زیاد در دفتر انتشارات برگزار می‌شوند و در جلسات نقد بیرونی، کتاب‌های منتخب با حضور نویسندگان آثار و افراد دعوت شده به این مراسم در مکان دیگری خارج از انتشارات برپا خواهد شد.
 
مدیر گروه دفاع‌مقدس انتشارات روایت فتح با بیان این مطلب که به دلیل برخی مشکلات برگزاری نخستین جلسه نقد کتاب در فصل بهار به تعویق افتاد گفت: برای جبران این کاستی بعد از ماه مبارک رمضان دو جلسه نقد را برگزار خواهیم کرد.
 
نیازی درباره کتاب‌های منتخب این جلسات گفت: برای نقد آثار در تلاش‌ایم تا کتاب‌های پر حجم مجموعه انتشارات روایت فتح را انتخاب کنیم. پیش‌بینی اولیه ما انتخاب کتاب‌هایی از مجموعه «اینک شوکران» و «از چشم‌ها» خواهد بود.
 
وی برگزاری این جلسات را نوعی کارگاه آموزشی برای تداوم کار نویسندگان قدیمی مجموعه روایت فتح عنوان کرد و افزود: نویسندگان پیشکسوت مجموعه می‌توانند به بهانه نقد آثار، در این جلسات شرکت کنند و در جریان نیازهای مخاطب امروز قرار بگیرند و برای نگارش بهتر متن آثار از نکات مطرح شده در این جلسات بهره ببرند.


فارس