تحصن بیماران فلسطینی مقابل دفتر سازمان ملل درغزه


1444 بازدید

تحصن بیماران فلسطینی مقابل دفتر سازمان ملل درغزه

دهها تن از بیماران فلسطینی ساکن غزه مقابل دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد تحصن کردند و خواستار بازگشایی گذرگاههای مرزی غزه بویژه رفح شدند.

بگزارش خبرنگار خبرگزاری قدس(قدسنا)ازغزه دهها تن از بیماران فلسطینی درتحصنی که از سوی کمیته ملی مقابله بامحاصره غزه سازمان دهی شده بود مقابل دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل تجمع کردند و نسبت به محاصره 7ساله غزه از سوی رژیم صهیونیستی و بستن گذرگاههای مرزی بویژه گذرگاه رفح ازسوی مصر به شدت اعتراض کردند.

"محمد کاهلوت" یکی از بیمارن فلسطینی شرکت کننده دراین تحصن ازمقامات مصری خواست تا هرچه سریعتر گذرگاه رفح را بازگشایی کنند و به بیماران غزه اجازه دهند تا باسفر به کشورهای دیگر به رنج خود پایان دهند.

"عبدالله هجار"ازموسسه "السلامه" هم نسبت به ادامه محاصره غزه توسط اشغالگران صهیونیست هشدار داد و گفت:صهیونیستها همچنان مانع از ورود تجهیزات پزشکی و نیازهای بهداشتی به نوارغزه می شوند.

وی خاطرنشان کرد:بسیاری از افراد با ناتوانی های جسمی و معلولیت نیاز مبرم به عمل جراحی در خارج از فلسطین وبیش از 1250 نفر از بیمارن فلسطینی نیز نیاز شدید به دارو، کمکهای پزشکی دارند که متاسفانه قطع مکرر برق آلام آنها راتشدیدکرده است.

هجارادامه داد:شمار زیادی از بیماران و مجروحین فلسطینی که از خروج از غزه محروم شده انددرنتیجه بسته بودن گذرگاهای مرزی جان خود را از دست داده اند. وی از جامعه بین المللی خواست تا به رژیم صهیونیستی برای لغو محاصره غزه فشار بیاورند. این مسئول فلسطینی در ادامه از وزرای بهداشت سراسر جهان خواست تا از بخش بهداشت و سلامت غزه حمایت کنند. وی از مقامات مصری نیز خواست گذرگاه رفح را بازگشایی کنند تا بیماران اجازه خروج برای درمان را داشته باشند.


قدسنا