برگزاری همایش «مساجد و جهان اسلام» در روز جهانی مسجد


1910 بازدید

برگزاری همایش «مساجد و جهان اسلام» در روز جهانی مسجد

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور از برپایی همایش علمی «مساجد و جهان اسلام» در سی‌ام شهریور خبر داد.
 
مرتضی طاهریان در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس درباره نحوه برپایی این همایش اظهار داشت: علاوه بر برنامه‌های کلی که در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور برای روز جهانی مساجد درنظر گرفتیم، همایش علمی «مساجد و جهان اسلام» بسیار حایز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه این همایش نیز با همکاری ستاد عالی کانون‌های مساجد برپا می‌شود، افزود: براساس آخرین اطلاعاتی که دارم بیش از 300 مقاله به دبیرخانه همایش رسیده است.
طاهریان درباره محورهای همایش گفت: موضوعاتی چون مسجد و بیداری اسلامی، جایگاه مساجد در اسلام، جایگاه مسجدالاقصی در جهان اسلام، نقش مساجد در توسعه اسلام، نقش مساجد در جلب و مشارکت جوانان، ارتقای سطح فرهنگ عمومی، مقابله با جریانات اسلام ستیزی، مسجد به عنوان مرکز حرکت‌های اسلامی و ... مهمترین محورهای همایش را تشکیل می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته نیز چنین همایشی مختصرتر از این برپا کرده‌اند، افزود: این مراسم با حضور شخصیت‌های علمی و مشارکت دانشگاهی صورت می‌گیرد.
طاهریان با اشاره به اینکه برنامه‌های روز جهانی مسجد بر عهده مرکز امور رسیدگی به مساجد است که کانون‌ها نیز با آن همکاری می‌کنند، افزود: امسال همایش اندیشه‌های آسمانی نیز ویژه نخبگان در روز جهانی مسجد شهر مشهد برپا می‌شود.
وی در پایان یادآور شد: افتتاح کانون‌های جدید التأسیس، کتابخانه‌های جدید و اهداف کتاب و تقدیر از فعالان فرهنگی مساجد در مراکز استان‌ها از دیگر برنامه‌های کانون‌های مساجد در روز جهانی مسجد است.


فارس