سفرنامه‌‌ای درباره نفوذ انقلاب اسلامی در دیگر کشورها دو جلدی شد


1646 بازدید

سفرنامه‌‌ای درباره نفوذ انقلاب اسلامی در دیگر کشورها دو جلدی شد

به گزارش خبرگزاری فارس، جلد دوم کتاب «سفر به کشورهای مختلف جهان» در ارتباط با انقلاب اسلامی (1371-1388) تألیف محمدباقر انصاری محلاتی منتشر شد.کتابی که جلد اول این کتاب در سال 1383 روانه بازار نشر شده بود.

این کتاب یادداشت‌های سفر یا به اصطلاح سفرنامه  محمدباقر انصاری به اقصا نقاط عالم و دیدار و گزارش وضع کنونی آن است. نویسنده کوشیده است به اوضاع اجتماعی فرهنگی و سیاسی کشورهایی که مسافرت کرده بپردازد. وضعیت مسلمانان جهان و به‌خصوص شیعیان مقیم در کشورهای مختلف و نحوه‌ی تعامل آنان با سایر مسلمانان و دولت‌های متبوعشان و همچنین پیروان سایر ادیان از محورهای عمده این سفرنامه است. نویسنده صرفاً به بررسی وضعیت مسلمانان نپرداخته بلکه کوشیده بسیاری از ابعاد تمدنی و وجوه مختلف فرهنگی و سیاسی کشورها را برای خوانندگان به رشته تحریر بکشد که این خود لطف و شیرینی نوشته را دوچندان کرده است.

پیروان دین مبین اسلام با تراکم جمعیتی ناهمسان در همه‌ جای ربع مسکون عالم زندگی می‌کنند و با اعتقاد و باور به آموزه‌های دین خود حیات دنیوی خود را سامان می‌دهند. نقش و جایگاه دین در میان مسلمانان با جایگاه هیچ‌یک از ادیان عالم در نزد پیروانشان قابل قیاس نیست، از آنکه اسلام برنامه زندگی دنیوی برای ساختن دنیایی آباد و حیاتی سعادتمند و رستگاری اخروی را توأمان داراست.

عصر جدید که با سلطه‌ دنیای غرب بر اقصا نقاط عالم شروع شد به یک‌باره قدرت و عظمت دولت‌های اسلامی به محاق برد و استعمار بر کشورهای اسلامی مسلط گردید. پیروزی انقلاب اسلامی ایران در این برهه نوید فرارسیدن عصر دیگری در تاریخ داد که توانست ضمن قطع نفوذ غرب از امور داخلی ایران، روح تازه‌ای به تمامی مسلمانان عالم بدمد. مسلمانان سراسر دنیا با الهام از پیروزی انقلاب اسلامی به بازسازی و تأملی دوباره در باورها و اعتقادات خود اقدام کردند و برای حفظ هویت دینی خویش بیش از گذشته کوشیدند.

جلد دوم سفر به کشورهای مختلف جهان در شمارگان 1000 نسخه و 823 صفحه و به قیمت 27هزار و 500 تومان روانه بازار نشر شده است.

علاقمندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به فروشگاه این مرکز در خیابان انقلاب،خیابان 12فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند یا با شماره تلفن‌های 66953607 و 66961536 تماس بگیرند.


فارس