چاپ دوازدهم «ققنوس فاتح» به نمایشگاه کتاب رسید‎


1481 بازدید

چاپ دوازدهم «ققنوس فاتح» به نمایشگاه کتاب رسید‎

حکایت های بازنویسی شده در «ققنوس فاتح»، مستند به ده ها برگ فیش خاطرات موجود در آرشیوهای ثبت وقایع دوران دفاع مقدس و صدها دقیقه نوار، شامل: مذاکرات، جلسات نظامی، مکالمات بی سیم، مصاحبه راویان اعزامی دفتر سیاسی وقت سپاه به جبهه های غرب و جنوب و سرانجام مستندات محفوظ مانده در نزد برخی از یاران نزدیک سردار شهید محسن وزوایی است.

اختصاص یافتن حدود یک سوم از کتاب را به تصاویر شهید وزوایی از ویژگی های منحصر به فرد این اثر است و از ماجرای اشغال سفارت آمریکا توسط دانشجویان، مصاحبه وزوایی با خبرنگار یکی از شبکه های تلویزیونی اروپایی تا تسخیر لانه جاسوسی توسط این شهید و همرزمانش و فتح قله های بازی دراز و تحلیل های مختلف عملیاتها، در این کتاب به صورت مستند داستانی گنجانده شده است.

"چشم به راه"، "شکست هیمنه"، "در محاصره سپاه ابرهه"، "خداجان ما آمدیم"، "این ها را به تو می سپارم"، "خیز پنج ثانیه"، "احمد، احمد، وزوایی"، "دیدار در بر قازه"، "از بازی دراز تا خرمشهر"، "حجله ای در یک کوچه"، "شجاعت یا تهور"، "داداشی"، "میوه دلم خداحافظ" و "درد شیرین" از جمله عناوین این کتاب است.

به گفته گلعلی بابایی؛ نگارنده این اثر، از دیگر ویژگی های این کتاب که به معرفی جایگاه ارزشمند این شهید گرانقدر کمک شایانی می کند، بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فعالان حوزه ادب و هنر پایداری(29 مهرماه 1387) است که در پشت جلد این اثر درج شده است:"... مثلا همان برخورد حاج احمد متوسلیان با شهید وزوایی، این خودش موضوع یک فیلم است و می شود از این واقعه یک فیلم درست کرد. اینها خیلی جالب است. بنده هم حاج احمد را می شناختم و هم شهید وزوایی را. یا همین رفتن گردان تحت حمایت فرماندهی شهید وزوایی به پشت جبهه ی دشمن؛ شبانه در فتح المبین و ... . این ماجراها، هر یک می تواند موضوع یک فیلم باشند و اگر آدم با ذوقی باشد، می تواند از هر یک از آنها یک رمان خوب دربیاورد."

نشر شاهد کتاب «ققنوس فاتح» را با تیراژ 3000 نسخه منتشر کرده و هم اکنون چاپ دوازدهم آن را در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب،به بازدیدکنندگان و مخاطبان عرضه می کند.


فارس