سازنده مستند «اسرار آیت» فیلمی درباره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌سازد


2759 بازدید

موگویی، سازنده مستند «اسرار آیت» از ساخت مستندی در مورد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلح نظام خبر داد و گفت: این مستند تا یک هفته پس از عید فطر آماده انتشار می‌شود.
جواد موگویی، مستندساز در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم از ساخت مستندی درباره زندگی آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی خبر داد و گفت: این مستند تا یک هفته بعد از عید فطر آماده پخش می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه هنوز نام اصلی این مستند مشخص نیست، افزود: نام اولیه این مستند «آیت الله» است. این مستند 45 دقیقه‌ای به زندگی نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از اول انقلاب تا زمان حال می‌پردازد.
این مستندساز با اشاره به اینکه مرکز مستندسازی پیام گستر تهیه این کار را دست دارد، گفت: سیامک مختاری تدوینگر، علی بازگشا مدیر تولید، مرتضی اسفندیاری و حمیدرضا عزیز آبادی تصویربرداران و سید مهدی دزفولی محقق این پروژه هستند.
جواد موگویی که کارگردانی مستند «آیت الله» را برعهده دارد پیش از این مستند «اسرار آیت» را با محوریت ترور شهید سید حسن آیت برای مرکز مستندسازی پیام گستر ساخته است.
آیت پس از انقلاب به عضویت در حزب جمهوری اسلامی در آمد و از مخالفین سرسخت ابوالحسن بنی صدر، میرحسین موسوی و سازمان مجاهدین خلق بود. آیت نماینده مجلس خبرگان قانون اساسی و نماینده اولین مجلس شورای اسلامی بود. مستند «اسرار آیت» به بیان اسرار ترور این شهید می‌پردازد.


خبرگزاری تسنیم