آشتی ملی از نگاه ژنرال های ارتش رژیم صهیونیستی


936 بازدید

آشتی ملی از نگاه ژنرال های ارتش رژیم صهیونیستی

 بدنبال امضای توافقنامه آشتی ملی بین دو جنبش فتح و حماس، ژنرالهای رژیم صهیونیستی نسبت به این اقدام فلسطینها واکنش های مختلفی از خود نشان دادند. برخی از آنها معتقدند که آشتی ملی میان فلسطینی ها بر اوضاع منطقه و همچنین امنیت رژیم اسرائیل تاثیر مثبتی خواهد گذاشت، عده ای دیگر نیز با این عقیده مخالفند واعلام کردند که آشتی ملی فلسطینیان به ضرر رژیم صهیونیستی خواهد بود.

"میکی ادلشتاین" فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی در غزه در این باره می گوید: آشتی ملی میان دو جنبش فتح وحماس به سود اسرائیل تمام خواهد شد، چرا که در صورت محقق شدن آشتی ملی فلسطینیها، امنیت اسرائیل وصهیونیستها تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر آشتی ملی فلسطینیها محقق شد احساس خوشبختی خواهد کرد، گفت: درصورت تحقق آشتی ملی دیگر شاهد عملیات ضد صهیونیستی نخواهیم بود.

"تال روسو" فرمانده سابق نیروهای منطقه جنوبی در ارتش رژیم صهیونیستی نیز با بیان اینکه محقق شدن آشتی ملی میان فلسطینیها به ضرر اسرائیل تمام می شود، گفت: با توجه به اینکه سیاستهای جنبش فتح و حماس باهم فرق دارد، امکان موفقیت تلاش ها برای تحقق آشتی ملی بسیار سخت است.

وی توضیح داد دلیل اینکه امکان تحقق آشتی ملی بسیار بعید است این است که این سومین بار است که جنبش فتح و حماس برای تحقق آشتی ملی تلاش کردند ولی در نهایت این تلاش ها بی نتیجه بوده است.

روسو در پایان افزود: با وجود اینکه شاهد عملیاتی در منطقه نیستیم ولی اوضاع امنیتی منطقه همچنان خطرناک است و امنیت رژیم صهیونیستی را تهدید می کند.

دو گروه فلسطینی فتح و حماس سوم اردیبهشت برای تشکیل دولت وحدت ملی با هم به توافق رسیدند و قرار شد ظرف پنج هفته دولت وحدت ملی تشکیل شود.

جنبش فتح وحماس توافقنامه آشتی ملی را درحالی امضا کردند که اسرائیل درباره آن هشدار داد و آمریکا از آن استقبالی نکرده است. مقامات رژیم صهیونیستی به شدت از این اقدام عصبانی شده اند و امضای توافقنامه فتح و حماس را به منزله امضای پایان مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین می دانند.


قدسنا