خیرمقدم و سخنان جناب آقای محسن مؤمنی شریف رییس حوزه هنری در آیین رونمایی از کتاب «شرح اسم» 14/5/1391


5583 بازدید

خیرمقدم و سخنان جناب آقای محسن مؤمنی شریف رییس حوزه هنری در آیین رونمایی از کتاب «شرح اسم» 14/5/1391
بسم الله الرحمن الرحیم . ضمن تبریک روز ولادت با سعادت حضرت امام مجتبی (ع) خدمت حضار گرامی ، به نمایندگی از همکاران‌مان در حوزه هنری و همکاران عزیزمان در مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی ، خدمت همة اندیشمندان گرامی ، مهمانان عزیز ، سروران گرامی ، محققان ، نویسندگان ، بزرگان ، مخصوصاً وزیر محترم ارشاد و حضرت حجت‌الاسلام جناب آقای رشاد، و دیگر عزیزانی که در این مجلس شرف حضور دارند خیر مقدم عرض می‌کنم.
 خوشحال هستیم که خداوند این توفیق را به همکاران‌مان داد ، کتابی منتشر کردند که جایش خالی است . مردم ما حق دارند راجع به زندگی رهبر عظیم انقلاب اسلامی ، رهبر عزیز و گرانقدرمان بیش از اینها بدانند. ایشان با همة شهرتی که دارند می‌توان گفت که ناشناخته هستند. در این سی سال آن قدر که از ایشان می‌دانیم ؛ بسیار کمتر از چیزی هست که باید بدانیم . در جاهای دیگر کسی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شود ، در همان ماه‌های اول کتابی در باره او بیرون می‌آید و مردم با زوایای زندگی او آشنا می‌شوند. اما در باره شخصیتی به این ارجمندی به دلایلی از جمله عدم تمایل خود ایشان ، غفلتی صورت گرفته است. غفلت ما و نویسندگان محترم ، اندیشمندان و پژوهشگران باعث شده که کتاب درخوری تا امروز به نام ایشان منتشر نشده.
حتی در کشورهای دیگر که مردم علاقه‌مند هستند با زندگی ایشان آشنا شوند معمولاً کتاب‌های ترجمه شده، کتاب‌های دقیقی نبوده‌اند.
اکنون خوشحال هستیم که توسط نویسندة ارجمندی که مورد احترام مقام معظم رهبری هست ، جناب آقای بهبودی و همکاران عزیزمان ، همکاران عزیز جناب آقای حجت‌الاسلام خزایی، این اتفاق افتاد، که فعلاً در قدم اول کتابی منتشر شده که به زندگی پیش از انقلاب ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته، که انشاءالله این آغاز راهی باشد برای کتاب‌های ارجمند دیگر.
 بنده را امر کردند خدمت‌تان بیایم فقط خیر مقدم عرض کنم ، انشاءالله حرف‌های درست و درخور این کتاب را بزرگانی که در مجلس تشریف دارند، خدمت‌تان حتماً خواهند گفت . متشکرم