برگزاری نخستین نمایشگاه کتاب‌های ناشران مستقل در وین


3005 بازدید

برگزاری نخستین نمایشگاه کتاب‌های ناشران مستقل در وین

شهر وین در روزهای 26 و 27 اکتبر (4 و 5 آبانماه) شاهد برگزاری نخستین نمایشگاه کتاب های ناشران مستقل با عنوان «بوخ کوآرتیر» است./
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، این نمایشگاه به شکل خاص برای ناشران کوچک و ناشران مستقل در تاریخ یاد شده در منطقه «موزیوم کوآرتیر» برگزار می شود و بیش از 30غرفه‌دار از آلمان، اتریش و سوییس در آن شرکت می کنند.از جمله میهمانان برجسته‌ای که در این نمایشگاه شرکت می کند ، میشاییل هانکه فیلمساز و فیلمنامه نویس اتریشی است که در کارنامه هنری خود، جایزه اسکار، دو جایزه گلدن گلوب، دو جایزه نخل طلای کن و چند جایزه فیلم اروپایی را دارد. هانکه در جریان حضورش کتاب خود را با عنوان «هانکه در مورد هانکه» معرفی خواهد کرد.
در این نمایشگاه برنامه های دیگری نیزبا حضور چهره های مختلف برپا خواهد شد. بر این اساس، در 26 اکتبر (4 آبان) هارالد هاواس به روخوانی کتابش با عنوان «مردی که می‌خواست دریاچه نوی زیدلر را خشک کند» می‌پردازد که در آن نویسنده به معرفی حاکمان مستبد تا مخترعان نابغه می‌پردازد. در پایان برنامه های روز نخست دانیل یوکش کتاب «بووُکل – پری با موهای زیبا» را معرفی می کند و طی آن به نحوه عملکرد فساد و رشوه خواری می‌پردازد و توضیح می‌دهد که چرا نباید این کارها را انجام داد. همچنین آندره بلاو طنزپرداز با مجموعه‌ای تازه از آثار طنز سفری به روزمرگی های اتریشی‌ها خواهد داشت. آلف پهراشتورفر و برنهارد لوییس پاشینگ در روز شنبه نخستین اثر ادبی خود با عنوان «فیل های بزرگ – کتاب خواندنی» را عرضه می کنند.
روز 27 اکتبر (5 آبانماه) هم مشتمل بر برنامه های متعددی است.از جمله روخوانی روبرت پروسر از کتاب «ارواح و خالکوبی‌ها»، نادیا بوشر کتابش با عنوان «باغبان وحشی» را که موضوعی اجتماعی دارد معرفی می کند و همزمان پتر سیمرمن چهارمین رمانش با نام «سکوت» را رونمایی می‌کند که داستان آن در مورد یک زن و یک مرد است که روزگاری زن و شوهر بوده‌اند و با سیل خاطراتشان مبارزه می‌کنند.


ایبنا