پیشمرگ زندانی مهتدی بدستور سرکرده کومله سربه نیست شد!


2045 بازدید

"بهروز فتاحی" از پیشمرگان قدیمی گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله بدست کمیته مرکزی کومله مهتدی از ماه‌ها قبل به اتهام واهی همکاری با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، بازداشت و زندانی شده بود تا اینکه با‌خبر شدیم متأسفانه گروهک کومله به وعده‌ای که در تاریخ 5دی1392، در مصاحبه با رادیو وب‌سایت کردانه داده بودند، مبنی بر آزادی نامبرده، عمل نکرده و او را به قتل رساندند.
خبر دستگیری، شکنجه و بازداشت بهروز فتاحی بدست کمیته مرکزی و رهبری گروه موسوم به "کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران"(شاخه عبدالله مهتدی) در سایتهای اینترنتی و فیس‌بوک بازتاب داده شده بود.
چندی قبل، در بخشی از واکنش دوستان "بهروز فتاحی" پیشمرگ کومله مهتدی آمده بود:
«هموطنان گرامی و خانواده‌های پیشمرگان کومله، گزارش رسیده از اردوگاه مقر کومله مهتدی (زرگویزله) حاکی از آن است که بهروز فتاحی که از پیشمرگان قدیمی کومله است بدست شخص دبیر کل کومله عبدالله مهتدی و اعضای کمیته مرکزی کومله، بازداشت شده و در مخوف‌ترین زندان کومله تحت بازجویی و شکنجه‌های شدید روحی، روانی و فیزیکی قرار دارد.
روز دوشنبه بطور کاملاً ناگهانی و غیر منتظره کاک بهروز فتاحی اهل مریوان، که از اعضای مورد اعتماد سران کومله بود به اتهام واهی و همکاری با وزارت اطلاعات رژیم دستگیر و زندانی شده است و تحت شدیدترین شکنجه‌ها و بازجویی‌های وحشیانه قرار گرفته است.
گفته می‌‌شود این پیشمرگ کومله بعلت اعتراض به رفتار، عملکرد و اقدامات عبدالله مهتدی دبیر کل کومله و همچنین یکی از اعضای کمیته مرکزی کومله، رفیق حسین پناهی، در رابطه با ایجاد تبعیض بین خانواده‌ها با پیشمرگان ساده و اهداف و برنامه‌های عبدالله مهتدی، دستگیر شده و به او برچسب همکاری با رژیم ایران داده شده و به این اتهام واهی بازداشت شده است.
حال سؤال این است که چرا باید شخصی مثل بهروز فتاحی با این سابقه خوب و خوشنامی و مورد اعتماد بودن تشکیلات کومله صرفاً بخاطر انتقاد از سران کومله، زندانی باشد؟!
سران کومله از چه کسی و یا چه محکمه‌ای حکم بازداشت این شخص را گرفته‌اند؟!
آیا اعترافات این بازداشتی که تحت شکنجه و تحت شرایط فشار روحی و روانی بوده، وجاهت قانونی دارد؟ و قابل اعتنا خواهد بود!
طبق چه قانونی پیشمرگ بازداشت و زندانی می‌شود؟!
ما پیشمرگان کومله در اردوگاه زرگویزله از سازمان‌ها، گروه‌ها و نهادهای حقوق بشری می‌خواهیم که این قضیه را فوری پیگیری کنند و تا آزادی بهروز فتاحی از مخفوف‌ترین زندان کومله، از پای ننشینند و از هیچ کوششی در این رابطه دریغ نورزند.»
اما در کمال تاسف لحظاتی قبل از طریقی باخبر شدیم که بهروز فتاحی پس از شدیدترین و وحشیانه‌ترین شکنجه‌های روحی، روانی و فیزیکی بدستور رهبری کومله عبدالله مهتدی که خواستار سر به نیست کردن او شده بود تا به زعم وی دیگران عبرت بگیرند! به قتل رسیده است.


دیده بان