مقامات اسرائیل برای دریافت ویزای آمریکا مشکل دارند


2008 بازدید

مقامات اسرائیل برای دریافت ویزای آمریکا مشکل دارند

مقامات ارشد نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی درسفر به آمریکا با مشکلات زیادی روبرو هستند.

 بنقل از یدیعوت آحارنوت درطول دوسال گذشته مقامات عالیرتبه امنیتی مشکلات بسیاری را در اخذ روادید و ورود به آمریکا تحمل کرده اند. این روند شامل ماهها انتظار بوده است تا درخواستشان مورد قبول قرار بگیرد این در حالیست که صدور روادید برای آنها نسبت به مردم عادی زمان بیشتری می برد.

بطورمثال "شائول موفاز"وزیرجنگ ورئیس سابق ستاد نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی درگیرمشکلات اخذ روادید در سال 2011 بوده است وبرای سفر به اینکشور مجبور شده بارها به سفارت آمریکا مراجعه کند. "یوزی آراد"رئیس شورای امنیت داخلی سابق رژیم صهیونیستی نیز پس از تلاشهای بسیار نتوانست روادید آمریکا را کسب کند. ومقام آمریکایی هم که درسفارت آمریکا درفلسطین اشغالی ازصدور روادید "آراد"خودداری کرد نه تنها توبیخ نشد بلکه همچنان بکار خود دراین نمایندگی ادامه میدهد.

"یوال دیسکین"رئیس سابق شین بت نیز ماجرایی مانند "یوزی آراد"را تجربه کرده و برای مدت ها منتظر اخذ روادید ماند. از موارد شدیدتر میتوان به سفر چهار ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی اشاره کرد که درسفارت آمریکا مورد بازجویی قرار گرفتند و مجبور شدند برای دریافت روادید ماهها منتظر بمانند. مقامات امنیتی اسراییل تنها کسانی نیستند که این چنین رفتارها را تجربه کرده اند.

یک دیپلمات ارشد در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اخیرا به یدیعوت آحارنوت گفت:هنگامیکه تل آویورا برای انجام ماموریت رسمی به آمریکا ترک کردازسوی ماموران امنیتی آمریکایی در فرودگاه ودر حضورمردم مورد بازجویی قرار گرفته وتحقیر شده است. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی درباره این موضوع گفته است که از این مشکلات آگاه است و درحال یافتن راه حلی برای آن می باشد تا رژیم صهیونیستی به برنامه معافیت از روادید آمریکا بپیوندد.

مقامات تل آویو تصریح کرده اند این برخوردها نشان دهنده مخالفت مقامات امنیتی و اطلاعاتی آمریکا با پیوستن اسرائیل به برنامه معافیت اخذ روادیداست.این در حالیست که دولت اوباما موافق ورود اسرائیل به جرگه 38 کشوری است که اتباعشان هنگام ورود به اینکشور نیاز بدریافت روادید ندارند.

اشاره به دو مقاله اخیر مجله نیوزویک نیز خالی از لطف نیست.دراین مقاله ها آمده بود که اسراییل هنوز در آمریکا جاسوسی می کند که البته این مسئله در سطح گسترده ای از طرف مقامات صهیونیستی رد شده است.


قدسنا