دو هزار دانشجوی خراسان جنوبی درس آشنایی با مبانی دفاع مقدس را انتخاب کردند


1641 بازدید

دو هزار دانشجوی خراسان جنوبی درس آشنایی با مبانی دفاع مقدس را انتخاب کردند

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس از بیرجند، دکتر حسن مجنونی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس روز گذشته در جلسه کمیته هم اندیشی درس آشنایی با مبانی دفاع مقدس که با حضور مسئولین آموزشی و اساتید درس دفاع مقدس دانشگاه های استان برگزار شد، اظهار داشت: حدود پنج سال پیش این درس در دانشگاه آزاد اسلامی با 34 دانشجو ارائه شد و به‌دنبال آن دانشگاه‌های بیرجند و علوم پزشکی اقدام به ارائه درس آشنایی با مبانی دفاع مقدس کردند و در حال حاضر نیز این درس در تمام دانشگاه‌های استان تدریس می‌شود .

وی در ادامه با اشاره به اینکه 15 استاد از پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس کشور مجوز تدریس دریافت کرده‌اند، ضمن درخواست از مسئولین دانشگاه‌ها برای ارائه واحدهای تخصصی دفاع‌مقدس، اعلام کرد: دانشگاه صنعتی بیرجند و حوزه‌های علمیه نیز از ترم آینده درس آشنایی با مبانی دفاع مقدس را به دانشجویان خود ارائه خواهند داد .

در این جلسه همچنین ، فرسادی مدیر آموزشی دانشگاه علمی و کاربردی استان از ارائه درس آشنایی با مبانی دفاع مقدس در پنج مرکز از  15مرکز علمی و کاربردی سطح استان در ترم جاری خبر داد و گفت: جمعاً 374 دانشجو این درس را انتخاب کرده‌اند.

ناعمی معاون پژوهشی سازمان آموزش و پرورش استان و از اساتید درس دفاع مقدس نیز خواستار برگزاری کلاس‌های آموزش ضمن خدمت برای کادر آموزش و پرورش شد .


خبرگزاری دفاع مقدس