«ما همه سربازیم» روایت تاریخچه خدمت سربازی در ایران


999 بازدید

«ما همه سربازیم» روایت تاریخچه خدمت سربازی در ایران

مهدی قربان‌پور مستندساز و کارگردان مستند «ما همه سربازیم» در توضیح این مستند گفت: «ما همه سربازیم» درباره تاریخ سربازی از سال 1304 تا 1357 در ایران است که در واقع سه دهه تاریخچه سربازی را در ایران روایت می‌کند.

وی درباره مراحل تولید این مستند گفت: پژوهش این مستند از بهمن ماه سال 90 آغاز شد که فیلمبرداری به طور متداوم 6 ماه به طول انجامید و اردیبهشت 92 این پروژه تحویل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی داده شد.

قربان پور با اشاره به جشنواره حقیقت عنوان کرد: طبیعتا جشنواره حقیقت جز جشنواره های موفق سینمای کشور است و با توجه به دوره های مدیریتی که دچار فراز و نشیب های شد اما توانست تاثیرات به سزایی در حوزه مستند داشته باشد. در این سالها تولید خیلی موفق بوده و عمده فلیمهای تولید شده جز فیلمهای تاثیر گذار بوده اما در دراز مدت باید یک برنامه ریزی مدونی برای عرضه این مستندها در رسانه تصویری انجام شود.

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در این اثر علاوه بر آیت الله هاشمی رفسنجانی، هوشنگ گلمکانی، ابراهیم زارع نظری،  مرضیه پیرزاد، تیمسار جواد ملاحیدر و نبی نصیری نیز حضور دارند.

گزارش فارس حاکی است، مستند «ما همه سربازیم» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که پژوهش و کارگردانی این مستند را مهدی قربان‌پور بر عهده داشته و صادق سوری هم تصویربردار آن است و دیگر عوامل تولید این مستند عبارتند از: صدابردار:حسن شبانکاره، پارسا کریمی، مدیر تولید: هادی حیدری، سعید حیدری، گوینده :بیژن افشار، تدوین: مهدی باقری و صداگذار: مهرشاد ملکوتی.


فارس