کتاب «رسالت روحانیون در دانشگاه‌ها» از منظر رهبر انقلاب منتشر می‌شود


2331 بازدید

کتاب «رسالت روحانیون در دانشگاه‌ها» از منظر رهبر انقلاب منتشر می‌شود

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب «رسالت روحانیون در دانشگاهها از منظر رهبر معظم انقلاب» به کوشش محمد طهماسبی قرار است به زودی از سوی دفتر نشر معارف منتشر شود.

این کتاب در دو بخش تنظیم و تدوین شده است. بخش اول کتاب منتخب ترتیبی بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان ولی فقیه در دانشگاههای سراسر کشور، روسای دانشگاهها، دانشگاهیان و طلاب حوزه های علمیه، دیدار با اعضای دفتر همکاری حوزه و دانشگاه، تشکل‌های دانشجویی قم و حکم انتصاب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و... آمده است. بخش دوم دسته بندی موضوعی بیانات رهبر معظم انقلاب در این باره است که موضوعاتی چون ضرورت حضور و وظایف روحانیان و مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، روش و اصول فعالیت روحانیان در دانشگاهها، شرایط و بایسته‌های حضور روحانی حاضر در دانشگاهها و... است. در ابتدای کتاب هم مقدمه مفصلی درباره منظومه فکری مقام معظم رهبری درباره انقلاب اسلامی و نقش دانشگاهیان در پیشبرد آرمانهای انقلاب آمده است.

در بخشی از این کتاب از قول رهبر معظم انقلاب  آمده است: «اگر بنا بود بنده در همین زمان، در انتخاب یک شغل و کاری مُخیّر باشم، یکی از دو سه کاری که انتخاب می‏کردم، یقیناً همین کاری است که شما [روحانیون فعال در دانشگاهها]، انتخاب کرده‏‌اید؛ حضور در میان بخشی از نسل جوان که اولاً آرایش علم و معرفت در ذهن و روح آنها هست، پس سخن گفتن با آنها برای اهل علم و معرفت آسان‏تر است، ثانیاً آینده کشور و ملت و شاید اسلام و مسلمین، به دست کسانی از میان اینها است که هر کلمه‏‌ای که شما به آنها بگویید و د ر دل آنها اثر بکند و ماندگار بشود و جان آنها را شکل بدهد، ای بسا خلقی در آینده به آن، هدایت و با آن، راهی به سوی جماعتی گشوده بشود.»(تاریخ16/2/1378)

این کتاب در 208 صفحه، قطع رقعی، تیراژ 2000 نسخه و قیمت 5600 تومان از سوی دفتر نشر معارف منتشر می‏‌شود و هفته آینده در سراسر کشور در اختیار جامعه علمی و فرهنگی قرار می‏گیرد.

برای تهیه این کتاب با شماره تلفن 02537740004 و نمایندگی‏‌های پاتوق کتاب در تهران، قم، مشهد، شیراز، کرمانشاه و رشت یا سایت اینترنتی پاتوق کتاب (www.ketabroom.ir) مراجعه کنند.


فارس