امضای نویسندگان سرشناس جهان علیه اشغالگری اسراییل


1426 بازدید

امضاکنندگان این نامه ضمن تقبیح اقدامات ارتش اعلام کردند:هر یک از ما نسبت به کاهش درد و آلام فلسطینی ها تعهد اخلاقی داریم وبرای بریدن دست ظالمان هرکاری از دستمان برمیایدانجام خواهیم داد.

نویسنده های سرشناس و ستاره های ادبیات جهان با امضای نامه ای خواستار توقف اشغالگری و اخراج فلسطینی ها از سرزمینهای مادری شان شدند.
بگزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)بنوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص شماری از نویسنده های سرشناس جهان حمایت خود را از نامه دیود گروسمن نویسنده معروف اسراییلی اعلام کردند و با درج امضای خود در این نامه خواستار توقف اشغالگری رژیم صهیونیستی و پایان دادن به تخریب روستاهای فلسطینی و بی خانمانی فلسطینی ها شدند.
در این نامه از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواسته شده است تا روستاهای فلسطینی واقع در جنوب تپه های الخلیل در کرانه باختری را تخریب نکنند. کوئیتزی برنده جایزه صلح نوبل ادبیات، ماریو وارگاس لوسا،هرتا مولر، اورهان پاموک و سیموس هنی شاعر ایرلندی که جمعه گذشته درگذشت،از امضا کنندگان این نامه بودند.
در این دادخواست که اواخر ماه ژوئن تهیه شده و به امضای چند تن دیگر از نویسندگان اسراییلی رسیده، آمده است: مدت 20 سال است که اسراییل عملا و فعالانه در حال اخراج و کوچ اجباری ساکنین روستاهای واقع در تپه های الخلیل است. این روستائیان همیشه شیوه زندگی منحصر به فردی داشته اندواز طریق کشاورزی و پرورش بز و گوسفند امرار معاش می کنند.
امضاکنندگان این نامه ضمن تقبیح سوء استفاده مداوم و آزار و اذیت فلسطینی ها ازسوی ارتش و شهرک نشینان صهیونیست اعلام کردند:هر یک از ما نسبت به کاهش درد و آلام فلسطینی ها تعهد اخلاقی داریم وبرای بریدن دست ظالمانه وغول آسای اشغالگری هرکاری از دستمان برمیایدانجام خواهیم داد.
بنوشته روزنامه هاآرتص دادگاه عالی اسراییل قرار است امروز برای بررسی این دادخواست که توسط موسسه حقوق مدنی در اسراییل تسلیم شده است تشکیل جلسه دهد.


قدسنا