برنامه‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی برای هفته کتاب تشریح شد


1671 بازدید

برنامه‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی برای هفته کتاب تشریح شد

مرکز اسناد انقلاب اسلامی در هفته کتاب روزی یک عنوان کتاب جدید منتشر می‌کند. همچنین این مرکز برنامه رونمایی از کتاب و تخفیف‌های ویژه را نیز در نظر گرفته است.
 
 مدیر روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از انتشار روزی یک کتاب در هفته کتاب توسط این نشر داد و گفت: «پایان عراق» اثر «پیتر گالبراید»، جلد ششم «نقد تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی»، «مجاهد بصیر»، «خالد اسلامبولی»، «خاطرات آیت‌الله عبدالله محمدی» و «کتابشناسی ولایت فقیه» عناوین کتاب‌هایی هستند که در ایام بیست‌ و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی نخستین بار راهی بازار نشر خواهند شد.
وی افزود: کتاب «پایان عراق» نوشته «پیتر گالبراید» است که توسط محمد زمان راستگو و فرج‌الله اَردیزی ترجمه شده است. اثر «نقد تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی» نقد 6 عنوان کتاب را در خود جا داده است؛ کتاب‌های «سقوط دولت بازرگان»، «از کاخ شاه تا زندان اِوین»، «25 سال در کنار پادشاه»، «طبقات اجتماعی دولت و انقلاب در ایران»، «سقوط شاه» و «خاطرات شعبان جعفری» به ترتیب توسط محمدعلی صدر شیرازی، باقر صبوری، رسول صابر دمیرچی، ایمان حسین قزل‌ایاق، پریسا نوبهار و مهدی حق‌بین نقد شده‌اند.
الهیاری گفت: کتاب «مجاهد بصیر» که زندگینامه شهید محمد منتظری را در بردارد، توسط راشد جعفرپور لُکوری نگارش یافته است. همچنین اثر «خالد اسلامبولی» به قلم لیلا اشرفی تالیف شده است. کتاب «خاطرات آیت‌الله عبدالله محمدی» توسط محمدرضا احمدی تدوین و اثر «کتابشناسی ولایت فقیه» با قلم سلمان حبیبی نگارش شده است.
گفتنی است این مرکز تصمیم دارد در هفته کتاب در محل نمایشگاه و فروشگاه مرکزی محصولات فرهنگی خود، در راستای اجرای طرح «شوق کتاب» هر روز یک کتاب با موضوع‌‌های مختلف را معرفی کند و برای آن تخفیف ویژه در نظر بگیرد.
همچنین مرکز اسناد قرار است با توجه به مقارن شدن بیست‌ویکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با ایام محرم و فرا رسیدن سالروز بسیج، از دو عنوان کتاب «محرم و انقلاب اسلامی» و «بسیج دانشجویی و هویت انقلاب اسلامی» در آینده ای نزدیک رونمایی کند.
مدیر روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی همچنین از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح نذر کتاب در ایام هفته کتاب خبر داد و گفت: تلاش ما این است که با اجرای این طرح و تهیه کتاب توسط خیرین بتوانیم به احداث چند کتابخانه در مناطق محروم کشور در استان‌هایی مانند چهارمحال و بختیار،ی کرمان و خراسان جنوبی دست پیدا کنیم و برای این منظور آماده هستیم تا از گروه‌های جهادی علاقه‌مند به مشارکت در این موضوع نیز کمک بگیریم.


فارس